Fotbalistky FK Baumit Jablonec odehrály o uplynulém víkendu další dva přípravné zápasy před startem sezóny.

V sobotu zajely za soupeřkami z pražské Dukly na jejich soustředění do Heřmanic u Jablonného v Podještědí. Na tamní umělé trávě vystřídali trenéři Jan Štol s Heřmanem Kubínem v duelu s třetiligovými protivnicemi hned dvacítku svých svěřenkyň.

Utkaly se s Duklou

A zeleno-bílé Čertice předvedly velmi slušný fotbal plný nápaditých kombinací i pohledných gólů. Rezultovala z toho poměrně vysoká výhra 0:6 (0:2). Po dvou brankách jabloneckého Baumitu vstřelily Silvie Horčičková a Andrea Pecháčková, jeden přesný zásah přidaly ještě také Pavla Trojáková a Barbora Říhová.

Sestava FK Baumit Jablonec: Plátková Málková, Gadziňská, Bornerová, Janková Srnová, Fialová, Pecháčková, Katonová Trojáková, Horčičková; hokejově střídaly ještě Čápová, Bistiaková, Říhová, Tuhá, Klápšťová, Suchánková, Valentová, Mikulandrová a Bendová

Zuzana to rozbalila

O den později přivítala jablonecká děvčata pro změnu na domácím hřišti ve Mšeně další třetiligový celek SK Baník Libušín. O poznání prořídlejší řady dívčího Baumitu si i tentokráte věděly se soupeřkami rady.

Neudržitelná byla především jejich záložnice Zuzana Fialová, která dokázala rozvlnit síť branky hostujícího týmu hned čtyřikrát! Nejdříve zařídila svými góly vedení domácích 2:0, potom vymyslela pěknou přihrávkou třetí branku pro Romanu Kyselovou, která tuto příležitost zkušeně zužitkovala ve třetí gól. A následně Zuzana Fialová svým třetím zápasovým přesným zásahem určila podobu poločasu 4:0. A jak slovenská záložnice ve službách FK Baumit Jablonec první půli skončila, tak ve druhé pokračovala. A v 66. minutě utkání vstřelila svůj čtvrtý gól znamenající vedení domácích hráček 5:0.

Daly čestný gól

Utkání již spělo do svého konce, když v jeho poslední minutě dokázaly zaznamenat svůj čestný úspěch také fotbalistky libušínského Baníku. Mladá jablonecká brankářka Eliška Živělová dokázala bravurně zneškodnit samostatný nájezd hostující útočnice a poradila si i s následnou dorážkou. Ovšem nedůraz domácí obrany, která ji poprvé v zápase nechala na holičkách, ji přece jen po další dorážce připravil o čisté konto. Každopádně to nic nezměnilo na další výrazné výhře děvčat FK Baumit Jablonec 5:1 (4:0).

Sestava FK Baumit Jablonec: Živělová Málková, Gadziňská, Klápšťová, Janková Srnová, Fialová, Bornerová, Mikulandrová Trojáková, Bistiaková; hokejově střídaly Chládková, Kyselová a Dupačová. Po dohodě s trenérem hostujícího týmu si s děvčaty několik minut zahrál i jejich mladý a věrný fanoušek Martin Umlauf. Ženský tým FK Baumit bude ještě v přípravné fázi pokračovat a v dalších utkáních si ještě ověří před soutěží svoji fyzičku.