Hasiči Deník
24.8.2018

FOTO: Liberec zaplavili hasiči. Nikde naštěstí nehoří, hasiči poměřují své síly

Liberec – Nejlepší hasiši se sjeli do Liberce na 47. Mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu.

AKTUALIZOVÁNO
18.7.2014

Jablonecko může slavit další světový triumf, Anežka jede!

Těpeře, Svitavy – Zlatou Anežku dnes můžete přijít přivítat na hřiště před sokolovnou v Těpeřích. Přijede kolem poledne.

10.4.2011

Silný vichr lámal stromy a rozdmýchal několik požárů

Liberecký kraj – Komplikace přinesl čtvrteční silný vítr. Co nebylo pevně připevněno, vlálo ve vzduchu. Vichr lámal i vzrostlé stromy a rozdmýchal několik požárů.

16.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Opravili si auto i zbrojnici

Sněhov - Přes 450 odpracovaných brigádnických hodin znamená spousta volného času, energie a také špinavé ruce. Dobrovolní hasiči ze Sněhova to však obětovali, protože chtěli mít pěkné auto, za které by se nemuseli stydět.

16.12.2009

Za třicet let hasili oheň jen pětkrát

Sněhov /FOTOGALERIE/ – Část obce Malá Skála s přibližně čtyřiceti čísly popisnými. Tak to je Sněhov. Sbor dobrovolných hasičů zde vznikl v roce 1892, v dobách, kdy byl ještě samostatný.

10.12.2009

Pořádají soutěž a pomáhají při Rally Bohemia

Železný Brod – Sbor dobrovolných hasičů Jirkov byl založen už v roce 1892.

9.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Sáhli po nedalekém hydrantu

Jirkov - Jirkovští dobrovolníci jsou jednotkou požární ochrany páté kategorie, což znamená, že k ostrým zásahům vyjíždějí spíše sporadicky. Přesto mají na kontě i větší zásahy.

3.12.2009

Doba nepřeje dobrovolným spolkům

Rádlo /FOTOGALERIE/ – Sbor dobrovolných hasičů v Rádle by v loňském roce oslavil již 125 let od svého založení. Oslavu však plánují uskutečnit až příští rok. „V současné době totiž probíhá generační výměna,“ řekl velitel SDH Rádlo Jiří Hlubůček s tím, že lidí na aktivní činnost je málo.

3.12.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hlídali les za vlakovým nádražím

Rádlo - Na začátku května byl bratrem Zdenkem Kloudou zpozorován kouř lesního porostu v oblasti vlakového nádraží, který neprodleně a správně nahlásil veliteli SDH Rádlo Jiřímu Hlubůčkovi.

26.11.2009

Chtějí dokončit hasičárnu a vybavení

Mukařov /FOTOGALERIE/ – Sbor dobrovolných hasičů v Mukařově, který spadá pod obec Malá Skála, oslaví příští rok 115 let od svého založení.

25.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Čtrnáct dní prožili v Tuháni

Mukařov - Hasičský počin může být nepříjemný, ale také může zahřát na srdci.

19.11.2009

Veškeré akce v obci mají na bedrech hasiči

Loužnice /FOTOGALERIE/ – Dobrovolní hasiči. To jsou prý takoví ti dobráci, kteří dělají všechno jen pro zábavu a nic za to nedostanou.

18.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: V Loužnici řádil úplňkový žhář

Loužnice - Jen si to představte. Je krásná noc, měsíc na obloze září v plné své kulaté kráse, nastal úplněk. Pro někoho magický okamžik, pro dobrovolné hasiče v Loužnici to však znamenalo před několika lety stres.

11.11.2009

K zásahům vyjíždějí i čtyřicetkrát do roka

Železný Brod /FOTOGALERIE/ – Výročí 137 let od svého založení oslavil v letošním roce sbor dobrovolných hasičů Železný Brod. V současné době čítá čtyřicítku členů, z toho šestatřicet můžů a čtyři ženy.

11.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Tahali dívku z bývalého lomu

Železný Brod - Jeden z nejsložitějších a nejpamětihodnějších zásahů, na němž se podíleli i členové jednotky SDH Železný Brod, se odehrál už před bezmála dvaceti lety.

5.11.2009

Doba nepřeje činnosti dobrovolných hasičů

Maršovice /FOTOGALERIE/ – Sbor dobrovolných hasičů byl na Maršovicích založen v roce 1883. Tohoto roku 9. ledna byly povoleny stanovy spolku a již 21. ledna se konala první Valná hromada.

4.11.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Úsměvná historka z dob minulého režimu

Maršovice - Sbor dobrovolných hasičů Maršovice pro veřejnost předváděl za dob minulého režimu ukázky, jak lze oheň uhasit. Nejprve zvolili způsob uhašení ohně pomocí tlumice.

28.10.2009

Budoucnost sboru vidí hasiči v práci s dětmi

Malá Skála /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Je pátek 23. října, čtyři hodiny odpoledne. Dobrovolní hasiči z Malé Skály právě odjíždějí nacvičovat na velkolepou soutěž s recesistickým názvem Memoriál V. I. Lenina, která se koná v Širokém Dolu u Poličky. „Bude tam 214 družstev,“ říká jeden z požárníků. „A kam jezdíte cvičit?“ ptám se. „Do Vesce, Mírová pod Kozákovem,“ zní odpověď.

28.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Přátelství mezi lidmi trvá dodnes

Malá Skála - V roce 2002, kdy části naší země ničily povodně, zaslechl v rádiu tehdejší maloskalský starosta Mašek žádost o pomoc jiného starosty Maška, tentokrát z Tuhaně na Mělnicku.

22.10.2009

Z vlastních děti si pěstují hasičské podhoubíčko

Frýdštejn /FOTOGALERIE, VIDEA/ - Sbor dobrovolných hasičů Frýdštejn má v držení historický prapor z roku 1936.

21.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Nedělají rozdíl mezi mužským a ženským týmem

Frýdštejn - Frýdštejnští vsadili na rovnocenné rozložení sil ve sboru. V rámci Libereckého kraje se mohou pyšnit plnohodnotným zastoupením žen, je jich totiž téměř celá polovina.

15.10.2009

Po dlouhých letech budou ve sboru také děti

Plavy /FOTOGALERIE/ - Jubilejní výročí sto dvaceti let od svého založení oslavil v letošním roce Sbor dobrovolných hasičů Haratice.

14.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Uhašená továrna začala dvakrát znovu hořet

Haratice - Je to už více než deset let, kdy na území obce Plavy začala hořet textilní továrna, bývalá Seba T. Krajští profesionální hasiči tehdy přivolali na pomoc dobrovolné kolegy z Velkých Hamrů, Plavů a právě Haratic.

7.10.2009

Osmdesát procent výjezdů mají do Bedřichova

Janov n. N. /FOTOGALERIE/ - Přes sto dvacet let pomáhají dobrovolní hasiči z Janova při hašení požárů, odstraňování následků vichřice nebo i s úklidem a čištěním obce. Pořádání akcí pro děti jako je pálení čarodějnic je samozřejmostí.

7.10.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Motorová pila přišla za pět minut dvanáct

Janov nad Nisou - Půl roku SDH Janov nad Nisou požadoval od obce Janov, která místní dobrovolné hasiče podporuje, motorovou pilu.

30.9.2009

Ve Vlastiboři toho víc nařezali, než nahasili

Vlastiboř /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Vlastiboř. Vesnice se 136 obyvateli, místo, z mého pohledu, jak se říká na konci světa. Že je tady nějaký život, vděčí obec právě sboru dobrovolných hasičů.

30.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Když zamrznou hydranty, je zle

Vlastiboř - V zimě roku 1996, kdy nebylo mnoho sněhu, ale neustále mrzlo, ve vsi hořel dům. Místní hasiči z SDH Vlastiboř nedisponují cisternou, takže museli rychle natahat hadice k hydrantu.

23.9.2009

Hasičina už dávno není jenom o požárech

Huť /FOTOGALERIE, AUDIO/ - Sbor dobrovolných hasičů Huť má kořeny založené už v roce 1877, kdy vznikl jako jeden z prvních sborů v této části Jablonecka. Postupně se rozrůstal o čety - Jistebsko, Pěnčín, z kterých se později staly samostatné sbory.

23.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hasičina je postoj a životní kredo

Huť na Jablonecku - „To dostane člověk tam nahoře, když stojí ve frontě před příchodem na tenhle svět,“ míní velitel SDH Huť Luboš Kundera.

16.9.2009

Děti se dostaly do Guinessovy knihy rekordů

Smržovka /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Sbor dobrovolných hasičů Smržovka vznikl roku 1868 a minulý rok tudíž oslavil 140. výročí vzniku. Nyní čítá kolem 80 členů, aktivních je třicet až čtyřicet. Z toho je dvacet jedna dětí a deset žen.

16.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Nemocného Němce našli u řeky

Smržovka - Nejzajímavější letošní výjezd byl do Kořenova. Sbor tam povolali s dalšími dobrovolnými hasiči z přilehlých obcí a vesnic k rozsáhlé pátrací akci.

9.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Vraceli se vyčerpaní

Pěnčín - Nejzajímavější a zároveň nejkurióznější i nejnebezpečnější události zažili dobrovolní hasiči z Bratříkova při povodních v roce 2002.

9.9.2009

Bratříkovské ženy bodují v hasičských soutěžích

Pěnčín, Bratříkov /FOTOGALERIE, VIDEA/ - Sbor dobrovolných hasičů vBratříkově byl založen vroce 1886, ikdyž několik nepovedených pokusů ojeho založení se objevilo již dříve. Zakládajících členů bylo tehdy 48.Vsoučasné době čítá základna SDH Bratříkov 103členů. Dětí a mládežníků má sbor 24, žen 30a mužů 49.Zhruba třicítka členů je aktivní.

2.9.2009

Sborem hasičů žily i tři generace jedné rodiny

Velké Hamry /FOTOGALERIE/ - Zdeněk Nauč, velitel družstva jednotky sboru dobrovolných hasičů a starosta sboru Velké Hamry poskytl pro Deník rozhovor a vysvětlil i některé termíny.

2.9.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Odstup profesionále, to je náš oheň

Velké Hamry - Je to více jak 20 let, tehdy ještě fungovala podniková jednotka ve svárovské Sebě, jejichž členové se SDH Velké Hamry úzce spolupracovali a v případě požáru vyjížděli do akce.

26.8.2009

Ve Vsi disponují hasiči i polní kuchyní

Nová Ves n. N. /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů v Nové Vsi nad Nisou je starý už 140 let. Před měsícem toto výročí oslavili soutěží, jež nesla název Memoriál Františka Krpálka, bývalého velitele zásahové jednotky.

26.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: I v horách umí voda burácet

Nová Ves nad Nisou - „Co uvést jako Kozlův počin?“ ptal se velitel zásahové jednotky SDH Nová Ves nad Nisou Stanislav Drobník. „My tady máme samé drobné akce, žádný velký požár jsme tu neměli,“ přemýšlel velitel.

19.8.2009

Vyjíždějí k požárům i nahoru do hor

Lučany nad Nisou /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů Lučany nad Nisou letos oslavil 140. výročí vzniku. Tento sbor tvoří 58 lidí, z toho je sedm žen a sedmnáct mladistvých do 18 let.

19.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Do noci je vyhnala větrná smršť

Lučany nad Nisou - Jistě si všichni vzpomínáte na nedávnou větrnou smršť, při které se vylomila spousta stromů a některým domům vítr vzal i střechu. Přehnala se přes Jablonecko ničivou silou.

12.8.2009

Budoucnost sboru vidí v práci s dětmi

Zlatá Olešnice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Sbor dobrovolných hasičů ve Zlaté Olešnici byl založen v roce 1883. Tehdy měl 29 členů. Dnes je jich třikrát tolik.

12.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Dobrovolný hasič je v každém z nás...

Zlatá Olešnice - Chuť pomáhat a obětavost lidí se projevila při požáru sokolovny ve Zlaté Olešnici v roce 2003.

5.8.2009

Mají dvě moderní auta i historickou stříkačku

Tanvald, Šumburk /FOTOGALERIE/ - Vznik Sboru dobrovolných hasičů Tanvald – Šumburk se datuje k 16. červnu roku 1929. Sbor byl tehdy založen za účasti čtyřiašedesáti členů. Dnes jich má sedmdesát, z toho čtyřicet mužů a třináct žen, zbytek tvoří děti.

5.8.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Byli jediní, kdo nahoru vyjeli

Tanvald - Sbor dobrovolných hasičů Tanvald Šumburk. Jak moc jsou dobrovolní hasiči potřeba a že dokáží zastoupit i profesionály, ukázal případ starý pět let.

29.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Zachránil muže z hořící chaty

Velké Hamry - Před rokem a půl v zimě, kdy rtuť teploměru sahala hluboko pod bod mrazu, šlo ve Velkých Hamrech II doslova o život.

29.7.2009

Starosta SDH Tomáš Pelc: Co hasič to sokol

Velké Hamry /FOTOGALERIE/ - Sbor dobrovolných hasičů Velké Hamry II čítá celkem šedesát tři členů, z toho dva členy čestné. Jednotku pak tvoří sedm mužů. Cestou profesionálních hasičů se vydali z SDH Hamrska tři muži.

22.7.2009

Požárů moc nemají, a tak začali pořádat burzy

Držkov /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Když se řekne dobrovolní hasiči z Držkova, vybaví se ledaskomu spíš burza než hašení požáru. Minulý rok začali totiž členové SDH pořádat nyní již věhlasnou burzu v Držkově auto–moto, zahrada.

22.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Hořelo každý měsíc při úplňku

Držkov - Dobrovolní hasiči z Držkova hasili tak vehementně, až se jim spálil lak na cisterně.

16.7.2009

Jedou tam, kde je jich třeba

Rychnov u Jablonce /FOTOGALERIE, AUDIO, VIDEA/ V řadě rodin v Rychnově u Jablonce se příslušnost k hasičům dědí z otce na syna. Na nezájem mezi mladými si tu ani dnes stěžovat nemohou.

15.7.2009

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Ani úraz mladíka neodradil od profesionální dráhy

Rychnov u Jablonce - Přímo ve městě vznikl požár ve firmě Antikhaus. Vedle profesionálních hasičů u ohně zasahovala místní jednotka Sboru dobrovolných hasičů Rychnov u Jablonce..

  • 1
  • 2

AKTUALITY Z REGIONU

VÍCE >

Internetové stránky pro hasiče nabízí

Dobrovolní hasiči jsou s více než 350 tisíci členy největší organizací v České republice. Často si je lidé spojují s požárním sportem, označovaným také jako hasičský sport, nejdůležitější je však bezesporu doplnění činnosti profesionálních hasičských sborů. Hasičské výjezdy míří kromě hašení požárů i k dopravním nehodám, ekologickým haváriím nebo na pomoc při povodních či dalších živelných pohromách. Dobrovolní hasiči mnohdy zastávají klíčovou roli i z hlediska společenského života v jednotlivých obcích.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT