Jablonecko sbírá úspěchy na mezinárodních polích jako na běžícím pásu. Pomineme-li atletiku či biatlon, daří se i v jiných soutěžích.

Další úspěchy hlásí Anežka Masná, členka SDH Těpeře, z Mistrovství světa juniorů a dorostu v požárním sportu, které se letos koná ve Svitavách. Po úžasném stříbru v disciplíně výstup na věž přidala ve čtvrtek první místo ze štafety jednotlivců na sto metrů! „Všechny kamarádky jsme byly na trati a přály jsme jedna druhé vítězství a nakonec jsem to vyhrála já," přiblížila první pocity těsně po vítězství Anežka Masná, již coby mistryně světa.

Ani během druhého soutěžního dne se nenechali zahanbit fanoušci, kteří opět dorazili na stadion a velmi silně povzbuzovali domácí závodníky. „Trať byla těžká, nejhorší na sto metrech překážek byl  asi rozdělovač. Bylo vidět, že děvčata mají natrénovány stovky hodin. Děvčatům ale svazovala ruce atmosféra a pak se dopouštěly chyb," popsal mezinárodní rozhodčí Pavel Marschal.

Páteční štafeta tolik úspěšná nebyla. Ač měla česká děvčata všechny předpoklady ne-li na vítězství, tedy alespoň na medaili, závod jim nevyšel zcela podle představ a nakonec skončily přesto na krásném čtvrtém místě. „Na posledním úseku, kde se minimaxem hasí oheň, to bylo horší než soupeřky," všiml si Matěj Masný, bratr Anežky, jinak profesionální hasič.