Jedním z kuriózních byl zásah u ženy, které se podařilo zamotat prsty do ručního mixéru tak, že nešly vyprostit. „Na vyproštění ruky museli liberečtí hasiči použít ruční pumpu a malý střihač, kterým přestřihli hřídel mixéru, aby ženu vysvobodili. Zraněnou ženu poté předali k ošetření zdravotníkům,“ uvedla mluvčí Hložková.

Hasiči první den nového roku zasahovali i u dopravních nehod. Nejvážnější se po druhé hodině odpolední stala v Rynolticích. „Vlivem dopravní nehody se zranily dvě osoby, které si k ošetření převzala zdravotní záchranná služba. Vyproštění osob z vozidel nebylo nutné, všechny osoby se nacházely při příjezdu hasičů mimo vozidla,“ řekla Hložková.

V Holanech na Českolipsku dopoledne hořela zimní zahrada u rodinného domu. „Lokalizovat požár se podařilo před příjezdem hasičů, kteří však poté museli dohasit skrytá ohniska,“ popsala Hložková s tím, že škoda na vybavení zahrady a oknech přilehlého domu byla vyčíslena na sto tisíc korun. Příčina požáru je zatím v šetření.

V liberecké části Pavlovice zase hořel strom. „Ten se nakonec podařilo uhasit před příjezdem hasičů, kteří ale i přesto pomocí termokamery místo události zkontrolovali,“ uzavřela Hložková.