HC Vlci Jablonec – HC BAK Trutnov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Vlci ale srovnali krok a mezi 9. a 11. minutou dali dvě branky a šli do vedení. Získali menší převahu a převzali utkání do vlastní režie. Tu si udrželi i ve druhé třetině. Ale právě druhá část utkání by se dala nazvat festivalem neproměněných šancí, protože se domácím nedařilo proměnit ani ty vyložené šance. Za to hostům se podařilo snížit na 2:1 a dramatická zápletka byla na světě.

Potvrdilo se osvědčené nedáš – dostaneš. A tak na začátku třetí třetiny přinesl klid do domácích řad, po nahrávce Víška až domácí Havlas, když zvýšil na 3:1. Další minuty se odehrávaly ve znamení větších obrátek, většího důrazu a také většího počtu nečistých zákroků. Situace vyvrcholila bitkou v 56. minutě, po které se zaplnily trestné lavice. Jablonečtí Vlci už ale soupeře nepustili do vedení a nedovolili už situaci na ledě zdramatizovat. Na hokejkách měli ještě další šance ke zvýšení skóre, ale to se jim už nepovedlo. Tři body si ale na svůj účet připsali.

Josef Březina, vedoucí týmu Vlků: „Začali jsme trochu vlažně, soupeř nás zaskočil, hned si vytvořil několik nebezpečných šancí, dobře bruslil, začal aktivně.Nás podržel gólman. Do vedení jsme šli dvěma slepenými góly, díky kterým jsme ale převzali taktovku zápasu do svých rukou. Nepodařilo se nám proměnit důležité šance, a proto se zrodilo drama. Trutnov pocítil šanci na vyrovnání. Ale naším soustředěným výkonem a taky s přibývajícím časem soupeři trochu tekly nervy, už se nedostal do žádného tlaku a my jsme utkání dotáhli do zdárného konce.“

Aleš Půlpán, trenér Trutnova: „Pro nás to byl dobře rozehraný zápas. Po hrubých chybách jsme ale prohrávali dva nula v první třetině. Druhou jsme 1:0 vyhráli. Do třetí jsme nastoupili s tím, že to na ně zkusíme. Ovšem zase po naší hrubé chybě, kdy se skóre zvýšilo na 3:1, to už pak bylo těžké. I tak si ale myslím, že jsme odehráli výborný zápas a předvedli výborný výkon. A že jsme si minimálně bod zasloužili.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Korecký – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina.

HC BAK Trutnov: Jeschke (Ašenbrenner) – Vácha, Píša, Fedulov, Bezděk, Suvorov, Suk, Machač – Zahradník, Kubinčák, Půlpán Aleš, Půlpán Tomáš, Kastner, Svoboda, Chytráček, Martinec, Smékal, Vacek, Voženílek.