HC Vlci Jablonec : HC Medvědi Děčín 5:3

Rušné utkání s řadou šancí na obou stranách, výborné výkony brankářů a nakonec vítězství domácích. Takový byl další zápas hokejistů Jablonce s celkem Děčína v soutěži II. ligy.

ŠLO O MÍSTO V TABULCE

Utkání s nádechem malého derby, ve kterém zisk tří bodů mohl Vlky posunout na druhé místo v tabulce. A naopak, Děčín mohl při zisku bodů držet krok s vedoucí čtveřicí. A tak se hrál divácky poměrně atraktivní duel, v němž se v první části více prosazovali Vlci.

Jenže jejich šance končily na hostujícím brankáři Michajlovi. Ten se rozchytal k výbornému výkonu a zdálo se, že domácí střelci nenajdou recept na jeho překonání. Do šancí se dostávali i hosté, ale taky domácí Stejskal předvedl několik výborných zákroků. V poslední minutě první třetiny Bříška přeci jen otevřel skóre utkání a zbavil brankáře hostí neprůstřelnosti. Asistoval mu při tom jeho věrný parťák Tondr, který naskočil po dlouhé pauze zaviněné zraněním.

První úderná formace však kompletní nebyla, pro zranění chyběl Šulc a na jeho místo nastoupil bojovník Tomáš Demel. A síla této řady se projevila ve 34. minutě, kdy opět Bříška zvýšil na 2:0. O čtyři minuty později však hosté skóre upravili a drama na diváky teprve čekalo.

A PAK PŘIŠLO DRAMA

A přišlo v úvodu třetí části hry. Zápas do té doby neměl vyloučení, jenže domácí byli dvakrát krátce po sobě vyloučení. A druhou přesilovku Děčín využil a dal na 2:2 v čase 45:28. Vyloučení přišlo i na druhé straně. A bylo po zásluze potrestáno.

Trefil se navrátilec Tondr, na kterém se nucená herní pauza vůbec neprojevila. Než se hosté dokázali vzpamatovat z tohoto úderu, přišel druhý v té samé minutě z hole Brokeše. Děčín se ale zlomit nenechal a srdnatě bojoval. Jenže další branku dali opět Vlci. Šťastným střelcem byl tentokrát Frk.

Vypadalo to na klidný závěr, jenže hosté minutu a půl před koncem snížili a vsadili poté vše na hru bez brankáře. A v ní pak byly k vidění věci nevídané.

Jablonecký kanonýr dvakrát minul prázdnou branku soupeře. A pak se tři Jablonečtí hnali na prázdnou branku Děčína. A dostali se do ofsajdu! Kuriozita ovšem nic nezměnila na vítězství Vlků. A domácí pokladník Peřina v kabině hned vynesl ortel: „Bříška dostane pokutu za odmítnutí hattricku. A to třikrát!"

A TEĎ SI DAJÍ VRCHLABÍ

Hodnocení dramatického utkání ústy vedoucího mužstva Josefa Březiny po závěrečném hvizdu znělo pozitivně: „Pro nás to je důležité vítězství, a to i z pohledu našeho příštího utkání na ledě Vrchlabí. S tím bojujeme o druhé místo. Vyprázdnila se nám marodka, bohužel ale ne úplně. Chybět nám bude Šulc. I když se hra asi ne vždy dařila podle našich představ, divákům se musel hokej líbit. Viděli dost branek a hlavně vítězství domácího týmu."

Třetiny: 1:0, 1:1, 3:2

Branky: 20. Bříška (Tondr, Demel), 34. Bříška (Moravec), 48. Tondr (Demel, Bříška), 48. Brokeš (Frk), 53. Frk (Mulač, Zeman) - 38. Vacek (Sýkora, Chmel), 46. Hašek (Zajan, Chmel), 59. Vacek (Fojt).

Vyloučení: 3:3, navíc Čechura (Jbc) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1

Sestava Jablonce: Stejskal (Bouška) Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Pulec, Bílek Demel, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Havlas, Peřina Mulač, Brokeš, Frk Homolka, Gecko.