HC Vlci : HC Kobra Praha 2 : 1 po prodloužení

Na ukazateli času 60:32 a jablonecký zimní stadion bouřil! Bříškův projektil z pravého kruhu trhá síť za Langerovými zády a posílá Vlky do baráže o první ligu. Po druhé za sebou vyřazují v rozhodujícím klání pražskou Kobru.
Ta přijela do Jablonce s jediným cílem – vyhrát a následně rozhodnout sérii na vlastním ledě. Od počátku také byla hodně aktivní, jenže důležitosti zápasu si byli vědomí i domácí borci. A tak to byl v prvním dějství hlavně souboj domácí defenzívy v čele se Stejskalem a útočnou vozbou Kobry, vedenou Jakešem. Kobra sice Vlky v této části hry přestřílela, k brance to ale nevedlo. A protože ani domácí nedokázali přetavit své šance ve vedoucí branku, šlo se do kabin za stavu 0 : 0.
Druhá třetina pak přinesla podobný průběh, počet střel na branku se ale vyrovnal a zaplněný zimní stadion viděl řadu rušných okamžiků před oběma brankami. A také lepší vstup Vlků do této části. Po nahození Hubáčka tečoval před brankářem kotouč Babec, takže jej Langer nedokázal přikrýt. Babec se jej rychle zmocnil a zasunul za záda brankáře hostí. Napravil tak situaci z úvodu zápasu, kdy neproměnil trestné střílení. Těsné vedení pak Vlci drželi a nevynechali jedinou příležitost ohrozit branku hostí.
V úvodu třetí třetiny Kobra dostala Vlky pod tlak, ti ale obětavě bojovali a měli navíc za svými zády vynikajícího Stejskala. Jenže v 54. minutě musel po závaru kapitulovat i on a bylo vyrovnáno. Obě mužstva pak sázela na jistotu a hledala možnost, jak zaskočit soupeře a strhnout vedení na svoji stranu. Do 60. minuty se to nepodařilo, i když v poslední minutě hráli domácí v početní výhodě.
Na řadu přišlo prodloužení a oproti minulým zápasům jej tentokrát zahajovali Vlci ne v oslabení, ale v přesilové hře . Ta sice končila v čase 60:31, jenže to už měl „nataženo" Kamil Bříška … a bylo rozhodnuto! Stadion bouřil, hráči se právem radovali a užívali si ovací fanoušků.
Jak to prožívali?
Hrdina zápasu číslo jedna Jirka Stejskal boj s Kobrou komentoval slovy: „ Vyhráli jsme, je to super, co jiného k tomu dodat. Strašná radost, prostě super!"
Tím, kdo rozjásal davy, byl Kamil Bříška. A jeho pocity? „Dali jsme do toho všechno, co jsme mohli. Rozhodla secvičená akce v prodloužení, křížná střela a padlo to tam. Euforie obrovská, spadl jsem tam a všichni na mně naskákali, mám snad z toho zlomenou nohu, ale paráda!"
Pouze z tribuny vše sledoval Bříškův parťák, zraněný Lukáš Tondr: „ Z ribuny to vypadalo, že nic moc, ale ukázalo se, že jsme prostě lepší tým! Takhle to dopadlo, zaplať pán bůh. A jedem do Vsetína."
Ve Vsetíně prožil úspěšné hokejové roky hrající trenér Vlků Tomáš Demel: „ Pocity skvělý, nadšení, že jsme to dokázali. Třikrát šly zápasy do prodloužení a byli jsme v tom šťastnější. Do Vsetína se těším, ale budu mít asi takový smíšený pocity. Ať to tam dopadne jak to dopadne, tak asi pokaždé prohraju. Ale těším se a budu hrát za nás ,za Vlky !"
A k dramatickému utkání řekl Josef Březina, vedoucí mužstva: „Myslím, že rozhodla ohromná vnitřní síla mužstva. Kluci si v těch rozhodujících chvílích věřili a dokázali všechny zápasy doslova urvat! Klobouk dolů, smekám před nimi… . A rozhodující byl také muž v bráně. My jsme měli,lepšího!"
Na Vlky teď čeká baráž proti celkům Havlíčkova Brodu a Vsetína. Začínají příští středu na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu. A věří, že bude opět „plný dům"! Podpora fanoušků totiž byla fantastická.

Třetiny: 0 : 0, 1 : 0, 0 : 1, prodloužení 1 : 0
Branky: 23. Babec (Hubáček), 61. Bříška (Pavlů,Moravec) – 54. Hlinka (Verbík R.,Jakeš)
Vyloučení: 6 : 7 , bez využití
Sestava Jablonce: Stejskal (Bouška) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Hubáček,Pilař,Zeman – Havlas,Bříška,Nevyhoštěný – Mulač,Demel,Homolka – Pulec,Brokeš,Frk – Gecko, Švík, Frk (db)