Výkony druholigových hokejistů HC Vlci Jablonec se lepší každým zápasem a v sobotu pokračovali ve vítězné domácí sérii, když vysoko porazili další tým z čela tabulky HC Klatovy 9:4 (3:1, 2:1, 4:2).

Zápas nezačal pro Vlky vůbec dobře, domácí obrana nechala v první minutě bez povšimnutí projet klatovského Hobla až před brankáře Láníčka a ten byl bez šance 0:1.

Ten, kdo přišel na hokej později, přišel o tři branky. Vlci se vrhli do útoku a během dvou minut stav otočili ve svůj prospěch, když zatlačili hosty před jejich branku a nepomohl jim ani kvalitní gólman Halmoši. Třetí gól přidali Vlci po pěkné akci, kdy puk putoval po ose Stehno, Müller k najetému Liškovi a ten se nemýlil.

V první třetině viděli diváci kvalitní výkon domácích hokejistů, kteří velmi dobře kombinovali a hlavně skvěle bruslili, byli u všeho dříve než soupeř.

Za zmínku stojí i nefalšovaná boxerská vložka mezi slovenským hráčem v dresu Vlků Drábkem a hostujícím Kreuzmanem, který víc vyfasoval a nejen minut za katrem.

Druhá dvacetiminutovka přinesla opět ze strany Vlků úplně jiný hokej než v minulých zápasech, podstatou bylo velmi dobré bruslení, které se přeneslo i do dobré obrany. A z té vychází každá dobrá akce, zvonily tyčky, Halmoši se musel natahovat, ale dvakrát se Vlci prosadili. Hosté se zmohli jen na ušmudlaný gól, který si spíš dali domácí, když se do branky dostal puk od zad domácího beka a ne zásluhou Kreuzmana.

Třetí dějství zápasu sice začali Vlci v oslabení, ale když se otřepali, napřáhl Měrtl mezi kruhy a bylo to 6:2. Pak již to byla jen bezstarostná střelecká Mikulášská nadílka do sítě obou brankářů, jen tu pověstnou desítku již domácí do závěru utkání nestihli.

Věřme, že jabloneckým mladíkům vydrží forma do další soboty, kdy opět na domácím ledě přivítají vedoucí celek druhé ligy zkušený HC Řisuty.
„Výkon byl již podle našich představ a myslím, že bylo na co koukat,“ zhodnotil stručně pěkný zápas trenér Jablonce Tomáš Hamara.

Branky: 2. Tondr (Kotrba), 3. J. Kadeřábek (Mrňa, T. Kadeřábek), 14. Liška (Müller, Stehno), 32. Petrmichl (J. Kadeřábek), 38. Mrňa (Stehno, Liška), 44. Měrtl (J. Kadeřábek), 50. Chamrád (Kotrba), 51. T. Kadeřábek (Pohl, Měrtl), 60. Tondr (Chamrád, T. Kadeřábek) – 1. Hobl (Kepl, Fiala), 34. Kreuzman, 45. Kocman (Švík), 52. Hobl (Straka). Rozhodčí: Smitka – Krejsa, Prokop. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:1. Diváků: 200.
HC Vlci Jablonec: Láníček – Müller, Dostál, Petrmichl, Duda, Pohl, Drábek, Antal – Měrtl, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Mrňa, Liška, Stehno – Tondr, Kotrba, Hertl – Zeman, Češka, Chamrád.