Rodičům tak odpadla každodenní starost, jak svoji ratolest na stadion ráno dopravit. Tuto novinku si ale především vyžádal velký zájem malých hokejistů. Ten se totiž, oproti loňsku, znásobil.

TRÉNUJÍ TAKY S PROFÍKY Na začátku nápadu s hokejovou školou stál jablonecký odchovanec, vynikající hokejista Jakub Čutta. Ten, společně se svými kamarády, trenéry, předává mladým zkušenosti. A že má co předávat, o tom není pochyb. Oblékal dresy mnoha významných týmů, jako Washington Capitals nebo HC Energie Karlovy Vary, HC Bílí Tygři Liberec nebo BK Mladá Boleslav. Bojoval ve Stanley Cupu i v extralize. Poslední roky aktivní hokejové činnosti hrál za HC ČSOB Pojišťovna Pardubice. A teď vede tréninky v hokejové škole.

„Chceme, aby tady děti i rodiče byli spokojení. A to se potvrdilo i v počtu letošních zájemců. To je pro nás nejlepší zpětná vazba i odměna. Chceme, aby o děti bylo postaráno ve všech směrech, od kvality tréninků, přes bezpečnost až po celodenní program, který pro ně máme připravený. Chceme, aby se všechno povedlo a pak můžeme příští rok zase přijít s další novinkou," uvedl Čutta.

Na otázku, jak se vyvarovat problémů na takové akci řekl, že mnoho zkušeností získává od svého kamaráda, který vede takovou školu ve Švédsku a na některá úskalí ho předem upozornil. V Jablonci si ale určitě nebude na co stěžovat. Pořadatelé opět vynaložili maximum.