Napravit poslední nevydařené zápasy a vyhrát, to byl cíl jabloneckých hokejistů pro utkání s pražskou Kobrou. S vírou ve vítězství dorazila do Bráníka také početná skupina fanoušku Vlků a bylo je po celý zápas pořádně slyšet.

HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec 3 : 7

Lépe do zápasu vstoupili domácí a ve 4. minutě se ujali vedení. Vlci potřebovali na odpověď necelou minutu a půl. Na 1:1 srovnal Bříška. A to byl okamžik, kdy osud utkání převzali do svých rukou hosté. Za dalších 40 vteřin se již dostali do vedení a když v 10. minutě vstřelil třetí branku Moravec, sáhla Kobra ke střídání brankářů. Vlci v té době hráli velmi dobře, pozorně bránili a jejich výpady pokaždé hrozily brankou. A když doslova v poslední vteřině první třetiny zvýšil Brokeš na 4:1, zdálo se být o osudu zápasu rozhodnuto.

VLCI SE DRALI DOPŘEDU

Střelec čtvrté branky to viděl takto: „První třetina super, skoro to bylo, co ranka, to branka. Zato ta druhá třetina nám vůbec nevyšla. Chvíli jsme se v tom plácali, ale naštěstí jsme vždycky dokázali na jejich gól odpovědět gólem.“ A bylo to skutečně tak. Vlci opustili svoji hru a nabídli domácím naději na zvrat. Antončík snížil na rozdíl dvou branek a Kobra hrozila z rychlých výpadů, ve kterých často přečíslovala obranu hostí. Ti hráli bezhlavě vpřed. Byla to tak trochu „divočina“. Trenér Demel: „Nehráli jsme jako v první třetině, jezdili jsme s domácími nahoru – dolů. Jako bychom si mysleli, že si každý dá gól a bránit se nemusí.“ Naštěstí po snížení přišel faul na pronikajícího Bříšku a nařízené trestné střílení sám jmenovaný bravurně proměnil.
Kobra odpověděla dokonce v oslabení a opět snížila. Trefa Nevyhoštěného ale upravila skóre opět na rozdíl tří branek. Drama v poslední části utkání se už nekonalo.

TRENÉR BYL SPOKOJENÝ

Proč, to objasnil opět trenér Vlků: „Ve třetí části jsme se vrátili ke své hře, kontrolovali jsme hru a přidali ještě branku. Odehráli jsme těžký zápas a skvěle jsme ho zvládli.“ Podobně to viděl i Tomáš Brokeš: „Třetí třetina to už zas byla naše hra, přidali jsme ještě gól a prostě to dohráli.“ Autorem sedmé branky byl obránce Pilař. Do konce utkání zbývalo ještě více než deset minut, ale další gól nepadl, i když si jablonečtí fanoušci přáli „deset“.

FUJARA, TRUBKA I BUBEN

Že jablonečtí fanoušci byli na Kobře slyšet, potvrdil jeden z nich, Jan Znyk. „Šli jsme do toho na plné koule. Měli jsme dresy, trubku, fujaru i buben a samozřejmě hlasivky. Domácí fanoušci byli v dresu jen dva, i když mi říkali, že jejich základna činí asi sto dvacet lidí. Ale chodí jich málo.“ Příznivec Vlků také potvrdil, že hokej se jim líbil. Pochválit jen někoho z hráčů bylo těžké. „Všichni to tentokrát vzali za dobrý konec. Každý si přidal do zápasu to svoje. Kamil Bříška dal dva góly, měl svůj den. Kluci do toho vlítli od samého začátku. To už jsme si řekli, že dneska to bude dobrý. Ve středu určitě nebudeme chybět na jabloneckém ledě. A zase budeme pořádně slyšet.“

TEĎ PŘIJEDE VRCHLABÍ

Další zápas čeká Vlky již ve středu 7. února od 18 hodin. Na svém ledě uvítají celek Vrchlabí. A v jeho středu možná i další hvězdu českého hokeje a NHL nedávné minulosti. Třetiny: 1 : 4, 2 : 2, 0 : 1. Branky: 4.Chlapík (Kočovský,Novák), 24. Antončík (Čurda,Jedlička), 32. Novák ( Antončík ) – 6. Bříška ( Víšek,Tondr L.), 6. Havlas (Babec, Mulač). 10. Moravec ( Bříška), 20. Brokeš (Mulač,Čechura) , 31. Bříška (TS), 39. Nevyhoštěný (Peřina,Pilař), 49. Pilař (Babec). Vyloučení: 2 : 4. Využití: 0 : 0. V oslabení: 1 : 0. HC Vlci: Hosnedl (Hrstka) – Moravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Zeman, Pulec – Víšek, Bříška,Tondr L. – Mulač, Brokeš, Babec – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina – Gecko