Další program II. hokejové ligy zavedl jablonecké Vlky na led bílinských Draků. Ti jsou nevyzpytatelným soupeřem, hrajícím tvrdý a rychlý hokej. A tak to bylo i od počátku zápasu.

Vlci se v okleštěné sestavě sice zdáli být zpočátku zakřiknutí, s postupem času ale získávali „led" pod nohama. Po úvodních příležitostech Draků se dostali Jablonečtí ke slovu až v páté minutě. Frk sám před domácí brankou ale byl příliš blízko brankáře a nedokázal dostat puk nad jeho betony. Tvrdost domácích pak poznal na vlastní kůži Nevyhoštěný.

DRACI NA TO ŠLI TVRDĚ

Soupeř ho tvrdě srazil u mantinelu. A jen co se Jablonečák „otřepal", vrátil to soupeři tím nejlepším způsobem. Po rychlé kombinaci a přihrávce od Gecka pálil nad vyrážečku v obráceném gardu chytajícího domácího gólmana a poslal Vlky do vedení. Za dalších sedmdesát sekund bylo na lavičce hostů ještě veseleji. To se od modré trefil přesně Moravec a na ukazateli svítilo skóre 0:2. V tu chvíli se zdálo, že Vlci půjdou jednoznačně za vítězstvím.

Nebylo tomu tak. Těsně před koncem první části hry byl vyloučený Moravec a hosté tak zahajovali druhou třetinu v oslabení. A ve chvíli, kdy vyloučený hráč naskakoval na led, se podařilo domácím snížit.

Za tři minuty se situace opakovala. Po běžném souboji byl vyloučený tentokrát Moravec, který navíc za dotaz ve smyslu: „co to bylo za faul", dostal osobní trest na deset minut. A domácí situaci opět využili ke vstřelení branky.

TÍM TO ALE NEKONČILO

Ve 27. minutě tak bylo skóre 2:2. A to nebylo vše. Následovala další dvě hodně přísná vyloučení hostí. Jedno z nich z trestné okomentoval Moravec a vyfasoval za to trest do konce zápasu.

Domácí opět početní výhodu využili. V polovině zápasu se ujali vedení a narostla jim křídla. A proč taky ne? Vždyť Vlci odehráli ve druhé třetině téměř deset minut v početní nevýhodě. Zápas ale nevzdali. Hned v úvodu třetí třetiny se střelecky prosadil Pavlů a začínalo se „od začátku".

Šance strhnout vítězství na svou stranu měla obě mužstva. Oba brankáři ale předváděli dobré výkony a drželi nerozhodný stav.

Utkání tak dospělo až do prodloužení. A na to jsou Vlci v poslední době specialisty. Bylo tomu tak i tentokrát. Z prodloužení uběhly dvě minuty a dvacet dva sekund a Šulc „dloubákem" zblízka vystřelil Vlkům cenné vítězství a dva body!

Další zápas II. hokejové ligy čeká na jablonecké hokejisty již tuto sobotu. Tentokrát je rozpis zápasů zavede na led soupeře a síly si poměří s týmem Trutnova.

Třetiny: 0:2, 3:0, 0:1, 0: 1

Branky: 22. Čmolík (Šefl), 27. Procházka (Nedrda, Machač), 31. Nedrda (Baránek, Machač) - 14. Nevyhoštěný (Havlas, Gecko), 15. Moravec (Bříška, Peřina), 44. Pavlů (Nevyhoštěný, Havlas), 63. Šulc (Pavlů, Bříška).

Vyloučení: 3:7, navíc Moravec (Jbc) osobní trest do konce utkání. Využití: 2:0.

Sestava Jablonce: Hosnedl (Bouška) - Moravec (25. Pulec), Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař - Šulc, Bříška, Peřina - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač, Brokeš, Frk.