Deváté vítězství v řadě a zařídila ho třetí „lajna" Vlků
HC Vlci : HC Klatovy 4 : 1
Jablonečtí hokejisté jsou na vítězné vlně a poznal to i ambiciózní celek Klatov. Hosté přijeli do Jablonce s mladým celkem a také povzbuzen dobrými výsledky v minulých kolech. Od začátku Klatovští hráli rychlý, kombinační hokej s důrazným napadáním. Důraz ale přehnali ve druhé minutě, kdy musel na trestnou lavici po faulu hostující Houfek. A Vlci početní výhodu přetavili ve vedoucí branku. Zpoza branky nahrával mezi kruhy Brokeš a Mulač ranou nad vyrážečku brankáře Sochůrka otevřel skóre utkání.
Hosty branka nijak nezlomila, spíše naopak a domácí Stejskal musel ukázat své brankářeké umění. Tlak soupeře ale přibrzdil v sedmé minutě Frk. Na soupeřově modré čáře zachytil rozehrávku a svůj únik zakončil střelou do stejného místa jako Mulač – 2 : 0. To byl také stav , který přes šance na obou stranách svítil na ukazateli po úvodních dvaceti minutách.
Hned v úvodu druhé části se ale dostali ke slovu i hosté a Krliš ve 25. minutě snížil na rozdíl jediné branky. Odpověď však byla rychlá. Dvojice Brokeš – Mulač si zopakovala svoji akci z první třetiny a Mulač svým druhým gólem upravil stav na 3 : 1. Poté přišla série vyloučení , hra se hodně rozkouskovala a více šancí se rodilo na hokejkách hostí. Jenže Stejskal byl pozorný a puk již za svá záda nepustil. Dvoubrankový rozdíl ale stále byl pro hosty přijatelný a dělali vše pro to, aby stav zápasu změnili.
Vlci se však ukázali jako zkušenější a vyzrálejší tým. Klatovský tlak v úvodu posledního dějství přibrzdilo vyloučení a Vlci trestali. Téměř klasickou souhru zakončoval Tondr, v roli nahravače tentokrát byl kanonýr Bříška. Dobře hrající domácí pak dokázali udržet klatovské mladíky na uzdě a dotáhli zápas do vítězného konce.
Bylo to deváté vítězství Vlků v řadě! Z posledních 17 zápasů odešli jablonečtí hokejisté pouze dvakrát jako poražení. Opravdu úctyhodná bilance! A zápas krátce shrnul střelec dvou branek Jakub Mulač : „ Soupeř hrál rychlý , agresivní hokej, my jsme ale dali čtyři branky a vyhráli jsme. Byli jsme lepší !"
Třetiny : 2 : 0, 1 : 1. 1 : 0
Branky : 3. Mulač ( Brokeš), 7. Frk , 25. Mulač (Brokeš,Frk), 48. Tondr (Bříška) – 25. Krliš (Topinka)
Vyloučení : 9 : 10 Využití : 2 : 0
Sestava Vlků : Stejskal (Vích) - Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pilař,Pulec – Demel,Bříška,Tondr – Nevyhoštěný,Havlas,Gecko – Mulač,Brokeš,Ftk – Bílek,Homolka,Peřina (db)