HC Vlci Jablonec : SKLH Žďár nad Sázavou   4 : 2

Stav série: 3:1

  Bez zraněného Víška a Brokeše nastupovali jablonečtí hokejisté ke čtvrtému utkání semifinálové série. V té byl po vítězství Vlků ve Žďáru stav 2:1 pro ně a pokud si hosté chtěli uchovat naději na baráž, museli na jabloneckém ledě zvítězit. Podpořit je přijela početná družina fanoušků a jablonecký zimní stadion byl  vyprodán. Na velmi důležité hokejové utkání se přišlo podívat víc jak tisíc domácích fandů.

A ve vynikající atmosféře byl od prvního hvizdu k vidění vynikající hokej. Nechyběl žádný z atributů, které patří k zápasům play off – bojovnost, rychlost, nasazení, důraz v soubojích, rychlost a souboje před oběma brankami. V první části hry se sice diváci branky nedočkali, na nedostatek vzruchu si ale rozhodně stěžovat nemohli. A bylo jasné, že se bude jednat o boj do poslední vteřiny, který nemá favorita. Na první branku utkání se tak čekalo až do 37. minuty. V ní hráli Vlci přesilovou hru a po rychlé nahrávce Bříšky střílel z levé strany bez přípravy Lukáš Tondr a poslal domácí celek do vedení. I přes řadu rušných situací před oběma brankáři se do konce druhé části pak již stav nezměnil a třetí dějství tak slibovalo strhující podívanou. A ta přišla.

První se k brankovému slovu dostali domácí borci. Kamil Bříška ve 46. minutě dostal kotouč do jízdy za záda hostujících obránců a přestože byl tísněný, předvedl ukázkový bekhendový blafák a zvýšil na 2:0 pro Vlky. Jenže ani zdaleka nebyl konec. Za malý okamžik se prosadili hosté, když mládežnický talent v jejich dresu Pytlík překonal Hosnedla a  bylo to zase jen o gól. Drama vrcholilo.

V 53. minutě poslal Lukáš Tondr do jízdy Láďu Pulce a ten v koncovce chladnokrevně skóroval. Ale než stihnul utichnout jásot domácích fanoušků, hostující Kolda po devíti vteřinách snížil na 3:2! Zápas směřoval ke strhujícímu finále. Hosté vsadili vše na útok a Hosnedl se měl co ohánět. V závěrečné minutě pak Žďár sáhl ke hře bez gólmana, ke slovu ale přišel opět hrdina večera Pulec – lobem poslal dlouhý pas do útočného pásma , kde jej dojel Homolka a dopravil jej do prázdné branky. O osudu utkání bylo rozhodnuto a se závěrečným hvizdem rozhodčího mohly vypuknout jablonecké oslavy. A ty také vypukly. Nadšení a spokojení fanoušci odměnili tým Vlků za jejich excelentní výkony v zápasech play off bouřlivým potleskem. Z ochozů znělo: „Hoši, děkujeme!“ A bylo to právem. Vlci nechali na ledě všechno, co mohli. Od začátku bylo vidět, že chtějí vyhrát a postoupit. A vynikající atmosféra na zimním stadionu je hnala za splněním svého snu i úkolu, který si předsevzali.

 Ladislav Pulec k utkání řekl: „Dneska jsme hráli opravdu dobře, věděli jsme co hrají a byli jsme na to připravení. Pohlídali jsme si střední pásmo a poměrně často jsme se dostávali do šancí a podařilo se nám dostat do vedení. Pak jsme se sice nějakou část hry bránili, sice jsme unikli zase na rozdíl dvou gólů, soupeř snížil a bylo to o tom , jak dlouho se dokážeme bránit.Věřili jsme tomu, že půjdou do šesti a my dáme do prázdný. A to se podařilo … „

 Vlci se tak po třetí v řadě stávají účastníky baráže o postup do WSM ligy. Jejich soupeři budou celky Poruby a Havlíčkova Brodu. Jablonečtí hokejisté začínají na vlastním ledě ve čtvrtek 5. dubna od 18 hodin, kdy přivítají celek Poruby.     

Třetiny: 0:0, 1:0, 3 : 2

Branky a nahrávky: 36. L.Tondr (Bříška), 46. Bříška (Pavlů), 53. Pulec (L.Tondr, Demel), 60. Homolka (Pulec) – 48. Pytlík, 53. Kolda (Hort)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec (C), Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Pulec –Homolka, Bříška , Tondr L. - Nevyhoštěný,Demel, Peřina - Mulač,Havlas, Babec -  Gecko