Pokud si Vlci chtěli udržet kontakt s týmy před nimi, úkol byl jasný. Vyhrát! A podle toho také začali. Už v čase 00:52 našel Pavlů křižnou nahrávkou na levém kruhu Maďara a ten poslal přesnou ranou Vlky do vedení. Jenže o chvilku později došlo na straně hostí k vyloučení, a tak se původní nápor zpomalil. Tempo zvolnilo, hra se vyrovnala, na další gól se čekalo. A ten přišel v patnácté minutě. Domácí hráli přesilovku při vyloučení Špačka a Bílek ji využil. Ranou z voleje z pravého kruhu srovnal na 1 : 1. Domácí to povzbudilo a o čtyři minuty později šli po ráně Rudovského do vedení. Za stavu 2 : 1 se šlo do kabin po první třetině.

V úvodu druhé části přežili Vlci bez úhony dvojnásobné oslabení, hned poté dostali výhodu přesilové hry a hned i druhé. Stav se ale nezměnil. Změna přišla ve 33. minutě – domácí Bílek přidal svůj druhý gól v utkání a zvýšil vedení Řísut na stav 3 : 1. V těch chvílích se hodně bojovalo, bylo několik vyloučení na obou stranách, přesilovky ale neznamenaly výhodu ani pro jednoho ze soupeřů. A tak se do konce druhé třetiny stav již nezměnil.

Vlci - Most
Vlci hráli dobře, bod by si zasloužili. Lvi měli doma víc štěstí

Do posledního dějství tak Vlci vstupovali s dvoubrankovým mankem a se vzdálenou vidinou vítězství. Boj ale nevzdali. Od úvodního hvizdu bojovali a odměnou jim byla branka z hole Tomáše Plíhala ve 44. minutě. Nadějný stav vydržel ale pouze tři minuty a domácí své vedení opět navýšili. Střelcem byl Patyk. A nezůstalo jen u této branky. Dvě minuty nato zvýšili domácí náskok již na tři góly z hole Křepelky. Vidina zisku bodů pro Vlky se ještě víc vzdálila. Do konce utkání sice ještě scházelo 12 minut, ovšem hra Vlků naděje na zvrat nenesla. Nic na tom nezměnil ani oddychový čas v čase 56:27 a následná hra v šesti proti čtyřem, když na trestné seděl domácí Bílek.

Řisuty se ale ubránily a naopak – přidaly ještě jednu branku Patykem a v zápase zvítězili 6 : 2. Série porážek Vlků tedy neskončila ani na ledě soupeře, který byl podle svých výsledků „hratelný“. Protože i nejbližší soupeři a sousedé v tabulce prohráli, postavení Vlků v tabulce se nezměnilo, zůstali třináctí. V příštím kole cestuje jablonecký tým na led druhé Příbrami, kde na ně, při současné formě, asi body nečekají. Ale opak může být pravdou.

Trenér Jan Šuráň byl z výkonu Vlků zklamaný: "Vstoupili jsme do utkání dobře, dali jsme hned za minutu gól a to nás uspokojilo. Nedokázali jsme odehrát první třetinu v dostatečném tempu, soupeř nám dal dva góly. Potom se hra zlepšila, ale nebyli schopní dát gól,domácí  dobře zablokovali třetí pásmo a přechod byl pro nás složitý. Na konci druhé třetiny a i ve třetí jsme měli šancí dost, ale nedokázali jsme je využít. Srazil nás tentokrát náš laxní přístup ke hře od prvního vstřeleného gólu. Jedeme dám, teď nás čeku venku Příbram a pak ještě další zápas venku, v Benátkách."

HC Řisuty : HC Vlci Jablonec nad Nisou 6 : 2 (2 : 1, 1 : 0, 3 : 1)

Branky a nahrávky: 15. Bílek (Zich, Křepelka), 19. Rudovský (Okegawa, Výrut), 33. Bílek (Sýkora, Křepelka), 47. Patyk (Pejchal, Petráš), 49. Křepelka (Petráš), 59. Patyk – 1. Maďar (Pavlů, Brokeš), 44. Plíhal (Jursa)

HC Řisuty: Šubrt (Pánek) – Řepka, Strnad, Janda, Zich, Rudovský, Potěchin – Křepelka, Bílek (C), Petráš, Okegawa, Sýkora, Bláha, Výrut, Rendla, Patyk, Pejchal.
Trenér: Pavel Křepelka

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Horák (Leško) – Starý, Filip, Koutecký, Kollert, Pavlů (A), Špaček – Jursa, Kačírek, Maďar, Plíhal (C), Foerster, Dušek (A), Kapička, Folda, Brokeš, Bouřil.
Trenér: Jan Šuráň

Rozhodčí: Mejzlík – Kučera, Goltsch