HC Lomnice - Vlci Jablonec 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Zajímavý a divácky atraktivní duel se hrál v Lomnici. Domácí posílení o několik hráčů libereckých Bílých Tygrů dokázali řádně přitvrdit v soubojích u mantinelu a v úvodu utkání navíc několikrát zahrozili před brankou, kterou střežil výborně chytající Vích.

Čtyři minuty před koncem první třetiny však přišly dva slepené góly hostí. Po Kubínym se prosadil gólově i Majstr a hosté se do další části zápasu uklidnili.

K dobrému výkonu v útoku se přidali i obránci. Zejména Košek, Štoček, Kalina a Šimůnek zahráli svůj nadstandard a výsledkem byla pohodlná výhra, pod kterou se hattrickem podepsal Kubíny. V závěru se strhla na ledě drobná šarvátka, ale ta už neměla na vývoj utkání žádný vliv.

Branky: Kubíny 3, Majstr. Sestava Jablonce: Vích (Halamka) - Košek, Opočenský, Štoček, Tišev, Kalina, Šimůnek Jakub - Švík, Glos, Kubíny - Majstr, Nájemník, Cadrik - Hájek, Kvapil, Šimůnek Jiří. Trenéři: Zeman, Kubsch. Diváků: 70.

Vlci Jablonec - HC Lomnice 12:1 (3:0, 6:0, 3:1)

Domácí duel měl výbornou kulisu 80 diváků, ale vyrovnané klání tentokrát k vidění nebylo. Od první minuty na ledě existovalo jen jedno mužstvo a to byl celek domácích. O výsledku rozhodla již v úvodní třetině trojice Majstr, Hrubant, Hájek.

Když se potom probudili i další tradiční střelci, zrodila se vysoká výhra. Hosté tentokrát přijeli oslabeni o několik hráčů základní sestavy a do koncovky se dostávali pouze sporadicky.

„Kluci hráli disciplinovaně a od úvodu kontrolovali vývoj duelu," řekl po utkání Jindřich Zeman a dodal: „Teď už se musíme začít připravovat na březnovou kvalifikace o postup do první ligy staršího dorostu".

Ještě před zahájením kvalifikačních bojů sehrají Vlci dva duely, ve kterých by měli potvrdit také suverénní postavení v Krajské lize Královéhradeckého kraje. V sobotu od 11.45 hostí Nové Město nad Metují a v neděli od 10.15 tým Opočna.

Branky: Švík 3, Hrubant 2, Hájek 2, Glos 2, Majstr, Šimůnek Jakub, Kubíny. Sestava Jablonce: Vích (Halamka) - Košek, Opočenský, Štoček, Tišev, Kalina, Šimůnek Jakub, Zejda - Švík, Glos, Kubíny - Majstr, Hrubant, Hájek - Šimůnek Jiří, Nájemník, Cadrik, Kvapil. Trenéři: Zeman, Kubsch. Diváků: 80. (hgl)