HC Vlci Jablonec : HC Poděbrady 12:3 (5:1 2:0 5:2)

První střídání sice patřilo soupeři a ten šel ve 3. minutě v přesilové hře dokonce do vedení. Vyrovnání Vlkům zařídil krásnou střelou od modré Zeman hned v 5. minutě zápasu. V 8. vypíchl soupeři kotouč Benda a ve svém samostatném úniku nekompromisně zavěsil.

VYFASOVALI HNED PĚT

V posledních třech minutách první třetiny Vlci opravdu kousali. Po brankách Litery, Pilka a Málka odcházeli k první pauze do kabiny s náskokem 5:1. Ve druhé třetině soupeř trochu ožil, ale byli to pouze Vlci, kdo střílel góly. V první minutě se prosadil Šíp a v 9. druhého dějství oslavil svůj gól krásným tanečkem Mocek.

Ve třetím dějství, ihned v úvodu, Vlci opět dominovali a po brance kapitána Poljaka a dalších dvou Bendy bylo již o zápase rozhodnuto.

DALI JIM ASPOŇ ŠANCI

Vlci si přesto vybrali slabší chvilku, ve které dopřáli soupeři snížení stavu dvěma brankami. V samotném závěru se prosadili i „sváteční střelci“, Samuel Kačo a Marcel Virág. O víkendu čeká jablonecké dorostence těžký soupeř hned dvakrát. V pátek 26.1 vyzvou na svém ledě soupeře z Kralup nad Vltavou, začátek je v 17,45 hodin a v neděli 28. ledna zajíždějí k těžkému zápasu do Benátek nad Jizerou.

TŘI ROKY NEPROHRÁLI

Trenér Vlků Jindra Zeman k výkonu svých svěřenců řekl: „S Poděbrady jsme v posledních třech letech body neztratili. V poslední době neměl soupeř špatné výsledky. Vždyť se taky dostal do nadstavbové části. Chtěl jsem po hráčích hlavně dobrý vstup do utkání, což se úplně nepovedlo. Od začátku bylo ale vidět, že zápas bude v naší režii. A to se také potvrdilo. Soupeře hlavně limitoval nízký stav hráčů. Jsem moc rád, že se v samotném závěru prosadili i hráči ze čtvrtého útoku. V následujících čtrnácti dnech nás čekají těžká utkání, ve kterých se bude pověstně lámat chleba. Už my už se na ně moc těšíme.“

Branky a nahrávky:
5 Zeman (Benda, Litera), 8 Benda, 17 Litera (Daněk, Benda), 18 Pilek (Benda, Daněk), 18 Málek (Mocek, Poljak), 21 Šíp, 29 Mocek (Šíp, Poljak), 41 Poljak (Mocek, Málek), 42 Benda (Pilek), 47 Benda, 58 Kačo (Málek), 59 Virág (Kačo)
Sestava: Vích, Hrstka – Šuráň, Málek, Mojžíšek, Pilek, Zeman, Vlad, Horáková – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk Litera, Benda, Hornická, Kulda, Havlíček, Hlister, Kačo, Virág.