Extraigový duel hokejistů Liberec a Slavie Praha včera potvrdil, že střety těchto týmů jsou téměř vždy mimořádně dramatickou podívanou. Bílí Tygři otočili stav z 0:1 na 3:1, ale o náskok přišli. Zápas šel za stavu 3:3 do prodloužení, v němž gól nepadl, a rozhodly samostatné nájezdy. V nich podobně jako v jednom z jarních utkání play off proměnil klíčové střílení kapitán Liberce Petr Nedvěd a zajistil svému týmu dvoubodový zisk.

Nedvěd opět prokázal svou nezastupitelnou roli v mužstvu, kromě rozhodující nájezdu si připsal dvě gólové asistence. Významný byl ovšem také přínos útočníka Michala Bárty, autora prvních dvou gólů Tygrů.

Vedení se ale ujali ve 4. minutě Pražané při hře 4 na 4. Micka vybojoval puk za brankou, podél hrazení si vybruslil a z otočky nahodil na bránu. Tento pokus si k všeobecnému překvapení našel cestu až do branky Tomáše Vošvrdy 0:1. Už v 6. min. ale vyrovnal Bárta na 1:1.

V 22. min. využili vyloučení Šulce a Doležala Liberečtí nejlépe, jak to jen lze. Nejprve se prosadil znovu Bárta a potom při hře 5 na 4 o 15 vteřin později Bartovič. V obou případech po přihrávkách Nedvěda a Bílí Tygři vedli 3:1.

Slavia přidala ještě více na důrazu, ale Severočechy držel Vošvrda, jenž vychytal Kůrku a následně i Jelínka. Pak se ale v přesilovce opřel do puku z levého křídla hostující Svoboda a snížil na 2:3.

Slavia se dočkala vyrovnání v čase 55:30, kdy Roth vypálil od modré čáry a jeho střela s tečí Tomáše Hertla zaplula do branky. Oba týmy po zbytek třetiny pozorně bránily a utkání dospělo do prodloužení. V něm se nikdo střelecky neprosadil. Rozhodnout tak musely nájezdy a v nich se trefil jen Nedvěd.

Přehled nájezdů: Bárta nedal, Svoboda nedal (Vošvrda chytil). Nedvěd nad brankářovu lapačku 1:0, Kalus tyč. Urban nedal, Růžička nedal (Vošvrda vyrazil).

Filip Pešán (asistent trenéra Liberce): „Očekávali jsme, že to bude vyrovnané utkání, které může rozhodnout jedna branka. To se také potvrdilo a utkání mělo všechny parametry. My jsme odskočili v přesilové hře, která nás nakopla. Slavia to ale dotáhla na remízu. V nájezdech byl bezchybný Vošvrda a rutinér Nedvěd.“

Bílí Tygři Liberec Slavia Praha 4:3 sn

Utkání 10. kola hokejové Tipsport extraligy v Tipsport areně.

Třetiny: 1:1, 2:1, 0:1 - 0:0.

Branky a nahrávky: 6. Bárta (Vak), 22. Bárta (P. Nedvěd), 22. Bartovič (P. Nedvěd), rozhodující samostatný nájezd P. Nedvěd - 4. Micka (J. Doležal), 38. T. Svoboda (V. Růžička ml., Roth), 56. T. Hertl (Roth, Sklenář). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bádal, Kis. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. Diváci: 5527.

LIBEREC: Vošvrda - Výtisk, Čakajík, Holub, Hay, Derner, Kajínek, Moravec, Trončinský - Bartovič, Nedvěd, Kudrna - Špaček, Vak, Klimenta - Dušek, Vantuch, Bárta - Krejčík, T. Urban, Kica. Trenéři: Kalous a Pešán.

SLAVIA: M. Kopřiva - Špelda, Roth, Barák, Kolařík, Krejčík, Kuboš, Šulc - Kalus, P. Jelínek, Tomica - T. Svoboda, V. Růžička ml., M. Čermák - T. Hertl, Kůrka, Sklenář - Poletín, Jaškin, J. Doležal - Micka. Trenéři: V. Růžička st., Čelanský a Beránek.

Další program Bílých Tygrů: Liberec Kladno (úterý 11. října, 18.30), Litvínov Liberrec (pátek 14. října, 17.30).