Vlci Jablonec : Trutnov 5:0

Tři body pro jablonecké Vlky a první nula pro gólmana Hosnedla. To je rezultát zápasu hokejistů Jablonce proti celku Trutnova. Zápas rozhodně nevypadal tak jednoznačně, jak hovoří skóre. I Trutnov má ve svých řadách borce, kteří zakusili extraligový led. A proto soupeř patří mezi velmi silné a zkušené celky.

ŠLI HNED DO VEDENÍ

Vlkům pomohlo rychlé vedení v zápase, když nahozený kotouč usměrnil za záda hostujícího brankáře Víšek. Gól domácí borce uklidnil a většina první třetiny se odehrávala v jejich režii. Jen gólové vyjádření scházelo.Na druhý gól se čekalo až do osmnácté minuty. A podobal se tomu prvnímu. Od modré střílel Martin Tondr, do střely vložil hokejku Brokeš a Ašenbrenner v brance Trutnova kapituloval podruhé.

Dvoubrankové vedení dávalo velké naděje Vlkům na to, aby zápas dotáhli do vítězného konce. Jejich hra ve druhé třetině však ztratila tempo z první části a do šancí se dostávali i hosté. Domácí Hosnedl však byl vždy na tom správném místě a v jednom případě mu pomohla i branková konstrukce.

OBA DOSTALI TREST

V polovině utkání pak přesnou ranou ještě zvýšil na 3:0 Pilař. O osudu utkání bylo v tu chvíli rozhodnuto. Obzvlášť, když největší opora hostujícího celku, expardubický Kolář, vyfasoval po pěkné bitce s domácím Babcem trest 5 min + OK. Stejně na tom byl i jablonecký borec, který šarvátku mírně na body vyhrál.

Hosté pak přidali na tvrdosti a důrazu ve snaze ještě něco se zápasem udělat. „Soupeře jsme pak už ke skoróvání nepustili. Stejně se pak odvíjela i poslední třetina. Hned v úvodu jsme ještě vedení zvýšili, když se od modré trefil přesně k tyči Martin Tondr,“ popsal další využitou gólovou šanci vedoucí týmu Josef Březina. V klidu dohrávající Vlci pak přidali v 53. třetí branku po té, co v končícím oslabení ujel Nevyhoštěný a přesně zakončil. Z utkání si tak Vlci připisují tři body a fanoušky oslavovaný brankář Hosnedl si na své konto připsal první nulu v sezoně.

Třetiny: 2 : 0, 1 : 0, 2 : 0
Branky: 2. Víšek (Čechura, Nevyhoštěný), 18. Brokeš (Tondr M.), 30. Pilař (Brokeš), 42. Tondr M. (Brokeš, Frk), 53. Nevyhoštěný (Pavlů)
Vyloučení: 7:8 , navíc Babec (Jn) a Kolář (Tru) 5 minut + osobní trest do konce
Využití: 1 : 0