HC VLCI - HC STADION VRCHLABÍ 2:5

Hosté důrazným napadáním získali mírnou převahu a po využití dvou chyb v domácí rozehrávce se ujali dvoubrankového vedení, na které Vlci nedokázali odpovědět.

SOUPEŘ BYL V KLIDU

Podobný charakter měla i druhá část hry. Hned v jejím úvodu přidalo Vrchlabí třetí branku, což přineslo do jeho řad klid. Vlci se sice snažili o dobití soupeřovy branky, v koncovce ale scházel potřebný klid a přesnost. A radovali se opět hosté, kteří v polovině zápasu vedli již o čtyři branky. Do třetí třetiny nastoupili Jablonečtí v brance s Hrstkou, lépe se koncentrovali a při hře 4 na 4 předvedl vynikající individuální akci Bříška a snížil.

Neuplynula ani minuta a domácí fanoušci se mohli radovat podruhé, když se důrazem před brankou prosadil Mulač. V tu chvíli se zdálo, že utkání není ani zdaleka rozhodnuto a na střídačce hostí byla slyšet důrazná trenérova slova.

CHYBĚLA DISCIPLÍNA

Jenže nedisciplinovanost a zbytečné vyloučení přineslo v padesáté minutě přesilovou hru 5 na 3 ve prospěch Vrchlabí. To si s touto výhodou dokázalo poradit a přidalo pátou branku. Tím bylo o sudu zápasu definitivně rozhodnuto.
Pátý gól znamenal konec nadějí. Vlci tak na domácím ledě přišli o všechny body a Vrchlabí potvrdilo, že bude patřit k favoritům letošního ročníku soutěže.

Trenér Vlků Petr Vyskočil: „Soupeř byl důraznější, agresivnější. My jsme to spíš hladili, nestříleli a hledali jsme to. Měli jsme dvě tutové šance, bohužel, bez využití. Narazili jsme také na nedisciplinovanost. Všechno jsme mohli ovlivnit, bylo to v nás, pohyb do brány, důraznost. Řekli jsme si k tomu. Ale bylo to o gólu, který hru vždycky zvedne.

Branky: 46. Bříška , 47. Mulač (Maďar ) – 12. Muška (Mrňa, Půlpán) , 16. Procházka (Urban, Pšurný), 22. Matějček (Vašíček, Chalupa ), 31. Mrňa, 51. Urban (Pšurný, Muška)
Vyloučení: 9:6, navíc Čechura a Frk (Jbc) 10 min osobní trest
Využití: 0:1. Sestava Vlků: Jelínek ( 40. Hrstka) – Čechura, Pavlů, Mrkvička, Abraham, Havelka, Melovič, Šuráň – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Mulač, Plíhal, Maďar – Babec, Homolka, Frk – Tejko, Šví, Gecko.