Týden hokeje je název celostátní akce, která má k hokeji přivést děti ve věku 4 – 9 let. A v rámci této akce proběhl i Den hokeje, který pořádal klub HC Jablonec.

V nedělním dopoledni tak měli děti i jejich rodiče možnost seznámit se se základy bruslení a hokejových dovedností. Nejprve rodiče své potomky zaregistrovali a ti pak měli možnost vyzkoušet si v tělocvičně hokejové vybavení i střelbu na brankáře na suchu. Tedy na brankářku, protože se do branky postavila jen o něco málo starší dívka než byli malí zájemci o hokej.

Rodiče si od zástupců klubu vyslechli krátkou prezentaci o činnosti klubu a hlavně informace, jak práce s dětmi a mládeží vypadá a co obnáší. A poté přišla ta neočekávanější chvíle – šlo se na led! Zkušení dětští trenéři připravili na ledové ploše několik stanovišť, na kterých si mohlo přes třicet dětí vyzkoušet jak bruslení a hokejové základy, tak i střelbu na branku. To vše podle toho, jaké zkušenosti s bruslením už měly.

Jablonec - Varnsdorf.
Jablonec mohl Varnsdorf vyprovodit desítkou. Boje o body vrcholí

Pod odborným dohledem trenérů byli i takoví, kteří měli, jak to vypadalo, brusle na nohou asi poprvé a dělali své první hokejové a bruslařské krůčky. Nadšení jim však nechybělo. A v hokejových dresech se jmény svých idolů, se cítili skoro jako oni.

Na závěr nechyběla společná fotografie hokejového potěru, ze kterého možná vzejdou budoucí posily HC Jablonec nebo i jiných, zvučnějších a prestižnějších týmů doma i v zahraničí. Takový je přece sen každého hokejisty. A těm nejlepším se může vyplnit.