Byli to hosté, kdo do utkání vstoupil lépe a v sedmé minutě šel po střele Vomáčky do vedení. Slušně zaplněné hlediště, ve kterém nechyběla ani početná skupina fanoušků z Lípy, pak bylo svědkem rychlého hokeje, který ale dostával stále častěji podobu prvního utkání.

V domácí obraně se objevovala okénka a soupeř z nich hrozil. Gepardi sice v 15. minutě vyrovnali, když gólmana hostí překonal Pavlů. Hosté však na obdrženou branku odpověděli bleskovým dvojúderem a v 18. minutě vedli 3:1. Domácí také rychle odpověděli a Herda ještě před hvizdem snižil, když zaskočil hostujícího brankáře „dloubáčkem“ z brankové čáry.

Úvod druhé části patřil opět hostům a Grešl svým druhým gólem v zápase zvýšil vedení hostí. A historie se opakovala. Nejprve domácí Maďar snížil a vykřesal naději na vyrovnání. To přišlo vzápětí, když skóroval Špaček. Radost z vyrovnání trvala pouze minutu, pak přišla opět slabší chvilka domácí obrany a nedůraz před brankou. Hosté dvěma údery šli opět do vedení. Na konci druhé třetiny tak byl stav zápasu 4:6.

Česká Lípa - Gepardi Jablonec
Svoboda: Hráli jsme laxně. Dnes musíme doma vyhrát

Vstup do poslední části vyšel lépe Gepardům a Šesták snížil. Zápas měl ovšem stejnou charakteristiku, jako ten v České Lípě – tedy okénka v obraně Gepardů, málo jako ten na českolipském ledě. Hosté zvýšili vedení! Přestřelka ale nekončila, naopak – Maďar snížil a naděje domácích žila dál. A pak opět ten samý obraz hry. Lípa brankami Grešla, navíc to byla jeho už čtvrtá v utkání a Havla, navýšila vedení na 9:6! V tu chvíli již někteří diváci začali opouštět stadion s tím, že je hotovo. Jejich smůla – nebylo!

Přišel totiž dramatický závěr, v němž domácí borci nesložili zbraně a po gólech Tomíčka a Pabišky snížili na rozdíl jediné branky. V hektickém závěru, když Gepardi odvolali minutu a půl před koncem gólmana, se však skóre již nezměnilo a Lípa tak své vítězství a tím postup do semifinále uhájila.

jablonecké derby v únoru
Jablonecké derby! Šelmy se opět servou o body, Vlci proti Gepardům

Pro Gepardy tak jejich první sezona skončila, u fanoušků si však za svůj bojovný výkon a nesložení zbraní zasloužili ovace a poděkování za celou sezónu.

Vše pak vyvrcholilo společným focením s fandy přímo na ledové ploše. A na podzim, v nové sezoně, na shledanou! Jak řekl „Gepard“ Michal Kapička - „pokračujem„!

„Zápas mi připomínal derby s Vlky. Výsledek neodpovídal hře. Ale jedno je jasné, vyhrál lepší. Musel jsem klukům poděkovat. Do půlky soutěže jsme byli v krizi, v základní části jsme hráli strašný hokej. Až pak jsme začali hrát to, co chceme a co umíme. Česká Lípa už play off prošla. My jsme nově poskládaný tým a ne všichni vědí, co kraj obnáší. Tím se ale na nic nevymlouváme. Na co bych ovšem chtěl upozornit a co zaznělo i z úst jiných trenérů je, že úroveň rozhodčích v kraji je šílená. Obě utkání s Lípou ovlivnili  svými špatnými výroky. Možná to bylo i proto, že je po jabloneckém derby náš vedoucí týmu nařknul z podvodu. Sudí se za to sice omluvil, ale, protože se to určitě rozneslo i mezi další jeho kolegy, ve dvou zápasech s Lípou pískali proti nám. A to se taky potvrdilo, i když před oběma zápasy se nechali slyšet, že budou pískat rovinu. Jednalo se o dva momenty. Včera, když už jsme hráli poslední minutu power play, v šesti, vabank, naprosto záměrně neodpískali soupeřovi dvakrát zakázané uvolnění, čímž jsme přišli o výhodu vhazování v jejich třetině. Frustrace z tohoto momentu padala na všechny hráče, nejen na mě. Kdyby v určitých situacích sudí ale rozhodli správně, mohl se zápas vyvíjet úplně jinak. Navíc jsme z České Lípy přijeli se třemi zraněnými hráči, aniž by to rozhodčí trestali. Do dnešního zápasu nastoupili i přes bolest. Jsem jim vděčný za to, že to nevzdali. A to je možná další aspekt, díky kterému jsme prohráli. Hokej je spravedlivý, dnes lepší vyhrál. K remíze jsme ale neměli daleko," zdůraznil trenér Gepardů David Svoboda.

Gepardi se ještě budou dál scházet na jabloneckém ledě, aby si zahráli, zhodnotili sezónu a už v klidu si popovídali o tom, co bude dál. Chuť pokračovat v soutěži určitě mají.

„Sezóna je za námi. Chceme hrát i tu další, bude záležet především na rozhodnutí vedení klubu. Někdo nám přislíbil účast i z vyšších lig, některé hráče máme už rozjednané. Bude to ale hlavně otázka kvalitnější přípravy, protože kluci teď na ni měli velmi málo času a hned naskočili do soutěže. Musel jsem všem poděkovat za celou sezónu a především za poslední dva zápasy. Bojovali do poslední chvíle. Každý už si zvykl na svoji roli v týmu, lehce jsme posílili, bylo to znát, všechno si postupně sedlo. A hlavně všichni pochopili, že to nepůjde samo a že je potřeba pro to něco udělat jak po stránce výkonnostní, tak i přijmout to, že sice hrajeme tu nejnižší ligu v republice, ale i ta má svoji úroveň. Že je potřeba sklopit hlavu a jít dál, dál na sobě pracovat."

HC Gepardi Jablonec – HC Česká Lípa 8:9 (2:3, 2:3, 4:3)

Branky: 15. Pavlů (Kapička, Kačírek), 19. Herda (Starý, Kačírek), 31. Maďar (Charvát), 33. Špaček (Charvát), 42. Šesták (Pavlů), 50. Maďar (Kapička, Pabiška), 55. Tomíček (Herda), 57. Pabiška (Špaček) – 7. Vomáčka (Beránek), 17. Krupička (Beránek), 18. Grešl (Stejskal, Sameš), 21. Grešl (Vondra), 34. Vomáčka (Vondra), 38. Holčák (Grešl), 45. Grešl (Sameš, Jandejsek), 51. Grešl (Sameš), 51. Havel (Vondra, Vomáčka)