Jenže, zatím co v utkáních na ledě soupeřů se Jablonečanům daří, v domácích kláních to zatím notně „drhne“. Že hosté budou tvrdým oříškem se čekalo a od prvního hvizdu to bylo vidět. Do vedení však šli domácí, když se trefil do černého Babec.A těsné vedení si udrželi až do 31. minuty utkání, kdy Kolín v přesilovce srovnal stav zápasu. Domácí tak mohli mrzet neproměněné šance Nevyhoštěného nebo Homolky z první třetiny.

I přes nepříjemnou a důraznou hru hostí, v níž domácí celek nedostával mnoho prostoru, se Vlci opět ujali vedení, když kotouč po závaru dopravil za záda hostujícího gólmana Frk. Do poslední části hry ale vstoupili aktivněji Kolínští a odměnou jim bylo vyrovnání ve 48. minutě. V rušném závěru pak hosté dokázali strhnout vývoj utkání na svoji stranu a necelé tři minuty před koncem šli do vedení. Vlci se ještě pokusili o srovnání stavu, jenže po zmatku při střídání, ve chvíli, kdy brankář Jelínek opouštěl branku, soupeř pohodlně skóroval a celkem zaslouženě si tak odvezl z Jablonce tři body.

Trenér domácích Petr Vyskočil k zápasu uvedl: „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro soupeře. Byla to otázka efektivity. Z našeho pohledu výkon na domácím ledě nebyl nejlepší, bez bodového efektu. Po dvou třetinách jsme vedli 2:1, došlo k individuální chybě a k vyrovnání na 2:2. Přišel další smolný gól a čtvrtý na konci. Měli jsme spoustu šancí, hra špatná nebyla. Ale hrajete jen to, co vám dovolí soupeř. Myslím, že byli šťastnější. O výkonu našeho týmu nemůžu říct nic negativního.Všechno je to o týmovém výkonu. V průběhu hry se mění, někdo se dostane pod tlak, jiný si tlak vytvoří. Nám dneska scházela trocha štěstí v koncovce. Mohli jsme utéct o dva góly, bohužel jsme je nedali.

Je mi to líto, protože to bylo domácí utkání. Diváci chodí, myslím, že viděli kvalitní hokej. Výkon kluků špatný nebyl, bohužel ale dnes bez bodů.

Třetiny: 1 : 0, 1 : 1, 0 : 2
Branky: 9. Babec ( Nezbeda, Mrkvička), 36.Frk ( Mrkvička) – 31.Zumr ( Sejpal), 48. Pýcha (Kozák), 58. Semrád (Šafránek), 60. Něměc (Pilný )
Vyloučení: 5 : 2. Využití : 0 : 1
Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Čechura,Pavlů, Abraham, Havelka,Mrkvička, Šuráň, Melovič – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Homolka, Plíhal, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Gecko, Švík, Kotyza