A tak se dalo čekat vyrovnané a tvrdé utkání. Pravda, na hokejovou krásu to tak úplně nebylo, ale vše, co se čekalo v zápase mezi vedoucími celky tabulky tam bylo. A více než pětistovka diváků se rozhodně nenudila.

I když lépe v první části vypadali domácí, do kabin šli s vedením hosté. Zasloužila se o to trefa Urbana v 10. minutě. Na vyrovnání se čekalo do první minuty druhé části hry. Přesilovou hru zužitkoval Tondr. Jenže netrvalo ani tři minuty a Vrchlabí šlo opět do vedení a s Vlky to vypadalo všelijak. To vše platilo až do 32. minuty. V té Brokeš opět srovnal stav zápasu a během dalších čtyř minut přidali Jablonečtí Homolkou a Havelkou další dva góly a utkání dostalo zcela jiný obraz.

Pravda, tvrdosti a soubojů neubývalo, spíše naopak. Domácí celek ale hru více kontroloval a nervy tekly spíše jejich soupeři. A podobný obraz zůstal i v poslední části hry. Stadionu se sice podařilo snížit, Vlci ale kontrovali. A situace se opakovala. Jenže v 58. minutě přidala první útočná formace Jablonce akci, která by mohla aspirovat na Zlatou helmu a Jablonec vedl 6:4.

Při vyloučení Mrkvičky pak soupeř dokázal ještě 15 vteřin před koncem snížit. Na tom, že série obou týmů budou pokračovat, to ale nic nezměnilo a Vlci zaslouženě zvítězili. Útočník Vlků Lukáš Tondr viděl derby takto: „Dnes jsme přistoupili k zápasu asi lépe než soupeř. První třetina nám sice nevyšla podle představ, ve druhé nám to tam ale napadalo a zaplať pánbůh, vyhráli jsme. A stejně tak musíme vyhrát i další zápas.“ A k poškádlení kolegů pak dodal: „Obrana na tom ale musí zapracovat,“ Jeho výrok potvrdil, že po závěrečném hvizdu vládla v šatně Vlků a nejen tam dobrá nálada.

Karel Hornický, sportovní sekretář HC Vlci, hodnotil výkon slovy: „Podle mne to bylo ze strany vrchlabských hráčů parodie na ledě. Takový hokej se mi nelíbil. Ani my jsme ale nepředvedli kvalitní hokej. Chvílemi nám to hodně skřípalo. V útoku jsme se nedovedli prosadit. Ve druhé třetině jsme pokračovali přesilovkou a podařilo se nám vyrovnat na 1:1. Ale za tři minuty jsme darovali soupeři branku. V závěrečné třetině jsme pak hodně chtěli utkání rozhodnout ve svůj prospěch. Ale v 56. minutě jsme předvedli totální chybu v obraně. Pak jsme zase dostali darovanou přesilovku, kdy soupeř fauloval. Plíhal dával do prázdné soupeřovy svatyně rozhodující branku. Vítězství bylo sice ubojované, ale zasloužené. Našim hráčům skládám poklonu, je na místě je pochválit. To, co předvádělo Vrchlabí, nemělo nic společného s hokejem. Hráči Vrchlabí stále padali a to, co předváděli, nemělo s hokejem nic společného. Přijeli s divadelním souborem.“

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 6:5 (0:1, 4:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. L.Tondr (Plíhal, Bříška), 32. Brokeš (Mrkvička), 33. Homolka (Mulač, Maďar), 37. Havelka (Frk, Babec), 50. Mulač (Maďar, Brokeš), 58. Plíhal (L.Tondr, Bříška) – 10. Urban (Voženílek, Bendík), 24. Bláha (Matějček, Bendík), 40. Urban (Mrňa, Procházka), 56. Kastner (A.Půlpán), 60. Kastner (Urban, Matějček)