HC Vlci Jablonec – Draci Bílina 8:3 (4:1, 3:1, 1:1)

Soupeř využil přesilovku na 1:1. Ale ve druhé desetiminutovce domácí přidali další tři branky a Bílině odskočili na 4:1. O výsledku zápasu tak rozhodla už první třetina. „Ve druhé jsme přidali další branky. Nenechali jsme se zaskočit soupeřovou snahou,“ uvedl Karel Hornický. Při takové brankové nadílce si už Vlci mohli trochu oddychnout, výsledek je nechal nadechnout. Aby nepadla branka, to ale uhlídali.

„Hodně nás podržel gólman Jelínek, který předvedl vynikající zákroky, hlavně, když se naší obraně podařilo vyrobit chybu. Na rozdíl od soupeře jsme ale dovedli svoje šance častěji využít,“ řekl Karel Hornický a připomenul, že góly se v žádném případě nerodily lehce, i když výsledek tomu možná nenasvědčuje. „Výsledek je odbojovaný, kombinace byla tentokrát přesná, ne jako proti Letňanům. Rozhodla hlavně zkušenost a rychlost zakončení,“ připomenul zástupce týmu HC Vlci.

Rozhodla hlavně zkušenost a rychlost zakončení,“ připomenul zástupce týmu HC Vlci. Trenér Vlků Petr Vyskočil chválil atmosféru, kterou jim připravili domácí fanoušci a dodatečně poděkoval těm, kteří se za Vlky vypravili dokonce až do Dvora Králové, aby je podporovali je. „Budu spokojený, když budou diváci spokojení. Pro ně se to hlavně hraje,“ zdůraznil kouč a dodal:

"Po minulém zápase jsme si říkali, že útok byl v pořádku a měla by se zlepšit obrana. Dneska myslím, že obrana i útok byly solidní. S výsledkem jsme určitě spokojení. Jsme rádi za to, že první útok starších hráčů drží stabilní úroveň a další dva to doplňují. Nejdůležitější je, aby jim to tam padalo taky a aby přispěly k výsledku, a to se jim zatím daří. Takže spokojenost. Teď hrajeme tři utkání na ledě soupeře. Končíme první polovinu ve své skupině na ledě v Kolíně. Začínáme třetí čtvrtinu v Nymburku a ještě máme vložený zápas proti Mostu na ledě soupeře. Doma budeme hrát za tři týdny.“

Branky a nahrávky: 2. Brokeš (Mulač, Maďar), 11. Bříška (Mrkvička, L.Tondr), 12. Frk (Nezbeda), 18. L.Tondr (Bříška, Plíhal), 23. Plíhal (L.Tondr, Abraham), 24. Frk (Nezbeda, Havelka), 26. Abraham (Plíhal), 49. Pavlů (Bříška) – 4. Kučera (Keszi), 38. Gnusin (Procházka, Urban), 41. Kochkarev (Procházka)
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka – Švík, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr Lukáš (A), Brokeš, Plíhal (C), Mulač, Maďar, Bříška (A).