„V našem týmu máme kluky ročníku 2010 a 2011. Jsou to tři brankáři a dvacet dětí do pole. V soutěži hrají vždy dva zápasy v jeden den. Snažíme se, aby si zahrálo co nejvíce kluků,“ informoval trenér Tomáš Měrtl. Potvrdil také, že se s kolegou shodli na tom, aby tým hrál co nejčastěji a byl co nejvíce na ledě. „Naše Udesítka má třikrát v týdnu hodinu na ledě a pak ještě hodinu suché přípravy. O víkendech je čekají zápasy, buď mistrovské nebo přátelské,“ popsal činnost trenér.

Tomáš Měrtl je bývalý kapitán A týmu Vlků. Zkušený hokejista má určitě co mladým Vlkům předávat, ať už zkušenosti z ledu nebo i z tréninkové činnosti. Hlavním cílem obou koučů, kteří se kolem těchto mládežníků točí, je společná myšlenka. „Chceme, aby děti sportovaly a aby je to bavilo. A těší nás, když je na nich vidět zájem,“ zdůraznil Tomáš Měrtl.

Co ještě musí dohnat

V utkáních s ostatními vrstevníky zjišťují, jak na tom jsou jejich svěřenci po hokejové stránce a co musí zlepšit. „Teď se musíme soustředit hlavně na bruslení, v tom trochu za ostatními zaostáváme. Diskutovali jsme o tom se šétrenérem Vlků Honzou Šuráněm a rozhodli se pro několik úprav v tréninku. Padesát procent tvoří hra na ledě a bruslení. Hokej musí být pro děti zábavou, zatím ne drilem,“ zdůraznil trenér. A dodal, že v jejich kabině převažuje právě to, že to všechny kluky baví.

Na Kobru už stačili

V posledním utkání si malí Vlci změřili síly se soupeři z Prahy. Nejprve se do hlavního města vypravili na led týmu Letňany Praha a pak do Jablonce k přátelskému zápasu přijela Kobra Praha.

„Letňany byly lepší. Ty nám to ukázaly jak herně, tak výsledkově. I když na výsledky se v této kategorii nehraje. Naši kluci jen koukali. My, trenéři, jsme byli z pojetí hry trochu rozčarovaní. Snažili jsme se děti v dalších dnech připravit a povzbudit je do utkání s pražskou Kobrou. A potěšilo nás, že herně jsme byli Kobře už vyrovnaným soupeřem. Naši zjistili, že se proti ní hrát dá a že jsme schopní s ní držet krok. Trochu nás ještě trápí střelba, ale i tu trénujeme. Prostě musíme hrát, hrát, hrát, co nejvíc,“ nastínil jasný plán Tomáš Měrtl.

Pořád mají co dělat

A nabitý plán mají oba trenéři až do konce března. Když je volno nebo prázdniny připravují pro děti hokejové kempy. „Pořád je co zlepšovat, připravovat tréninky tak, aby kluci hokej hráli rádi. Za naši kategorii můžu říct, že máme velmi dobrou docházku,“ dodal trenér U10.