Čtyři stovky fanoušků, mezi nimi i vrchlabští, viděli hokej špičkové úrovně. Soupeř přijel s vidinou toho, že si z Jablonce odveze body. Zápas dvou týmů z čela tabulky tomu také zpočátku nasvědčoval. „Vrchlabí vstoupilo do hry lépe, hráči lépe kombinovali, více rozehrávali. Měli jsme s nimi problémy. Dokonce šli do vedení a měli na vrch. Nám se podařilo brankou Víška vyrovnat,“ popsal momenty začátku duelu vedoucí jabloneckého týmu Josef Březina.

V dalším zápase svého soupeře mladí Vlci doslova rozstříleli, když vyhráli nad Poděbrady 12:3.
Mladí Vlci jdou tvrdě za svým. Rozstříleli svého soupeře

Do druhé poloviny Jablonečtí taktiku hry změnili. Šli důrazněji do soubojů, nepřenechávali soupeři šance a volný prostor. A brzy šli do vedení. „Rozhodující okamžik pro nás přišel ve 38. minutě, kdy soupeř šel do oslabení 3 na 5. My jsme to využili a dali dvě branky a před koncem třetiny ještě další. Druhou třetinu jsme tak vyhráli 4:0,“ uvedl k rozhodujícímu okamžiku vedoucí mužstva.

HC Vlci Jablonec - HC Stadion Vrchlabí 8:4 (1:1, 4:0, 3:3)

V poslední třetině viděli fanoušci na ledě doslova divočinu. Oba týmy vsadily na tvrdý a útočný hokej. „Soupeř už neměl co ztratit, tak vsadil na útok. My jsme se snažili kontrolovat, přidali jsme góly na 8:2, Vrchlabí pak ještě v přesilové hře upravilo skóre na 8:4,“ dodal Josef Březina.

Sokolov - Vlci Jablonec
Vlci hráli se Sokolovem o první místo v tabulce

Pro jablonecké hokejisty to bylo velmi důležité utkání a ještě důležitější body, protože se chtějí opět usadit v čele tabulky, ve vedoucí skupině. Chtějí být nejhůře do čtvrtého místa, ale míří i výš. Emotivní utkání potěšilo diváky, kteří si skandováním říkalo o desítku. I když do sítě soupeře tolik branek nepadlo, odcházeli příznivci Vlků spokojení.

K zápasu se vyjádřil také trenér Vrchlabí Petr Hlaváč: „V Jablonci se nám hraje vždycky perfektně. Dneska jsme to dobře rozehráli, pak jsme dostali nešťastný gól na 1:1, potom jsme neproměnili nájezd na 2:2, to bylo ve druhé třetině. Inkasovali jsme další góly a domácí nám utekli. Prohráli jsme o čtyři góly, z toho. Na to, co jsme dneska předvedli, jsme z toho ještě vyválčili přijatelný výsledek.“

Branky a nahrávky: 15. Víšek (L.Tondr), 29. Brokeš (Pavlů), 38. Mulač (Bříška), 38. Nevyhoštěný (Pavlů), 40. Mulač (Čechura), 47. L.Tondr (TS), 50. Moravec (Bříška), 52. Bříška (Mulač) – 7. Šimoníček (Pšurný, Jirků), 43. Šťastný (Filip, Pojkar), 55. Miškovský (Šimoníček), 59. Pojkar (Niko, Šťastný)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Tondr Martin, Pulec – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Pojkar, Jirků, Chleborád, Havránek, Matějíček, Niko – Miškovský, Šimoníček, Urban, Kerekanič, Filip, Pšurný, Chalupa, Bláha, Šťastný, Moník.

Diváci: 391