„Vyhráli jsme už potřetí za sebou. Bylo to takové utrápené, zřejmě jsme přijeli do Varnsdorfu trochu s nosem nahoru. Po první třetině jsme prohrávali. Nepředvedli jsme optimální výkon, i když jsme byli v optimální sestavě. Varnsdorf umí hrát nepříjemnou, obrannou hru. My jsme se jí přizpůsobili a podle toho to vypadalo. Ale nakonec jsme výhru vybojovali,“ zhodnotil duel trenér David Svoboda.

Gepardi mají nového gólmana, posilu, která jim významně v posledních zápasech pomohla a stejně tak tomu bylo i tentokrát.

„Je to hráč z liberecké juniorky. Občas s námi chodí i na tréninky. Máme ho na střídavý start. Jak říkal, zápasy s námi si užívá,“ řekl trenér.

Jeho tým čeká v neděli 17. prosince další významné derby s HC Jablonec. To první zanechalo v hráčích obou mužstev silné dojmy, protože fanoušci obou táborů vytvořili na jabloneckém zimním stadionu takovou atmosféru, kterou tam už dlouho nikdo nepamatuje a závidět by jim jí mohly i ligové kluby. Oba mančafty věří, že stejná se bude opakovat i tentokrát. Začátek zápasu je v 18,15 hodin.

Gepardi - Frýdlant
Díra a konec. Gepardi rozstříleli Frýdlant. Zápas se nedohrál

„Přípravu jsme už začali, bude probíhat standardním způsobem. Budeme se snažit scházet se na tréninku v co největším počtu, abychom si dobře nacvičili určitě situace a co nejlépe se sehráli. Všichni se na zápas těšíme. A věříme, že atmosféra bude stejně úžasná, jako minule. Samozřejmě chceme vyhrát. Pokud nám uznají předposlední zápas, který jsme vyhráli po druhé třetině, protože v ledu se objevila díra a rozhodli tak rozhodčí po vzájemné dohodě s oběma trenéry, tak už to bude i boj o umístění. Teď už jde o hodně,“ zdůraznil David Svoboda.

HC Varnsdorf – HC Gepardi Jablonec 4:6 (1:1, 0:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 8. Bafia (Damašek), 51. Vaněk, 53. Matějka (Damašek, Damnitz), 55. Matějka (Damašek) – 17. Kačírek (Herda, Tomíček), 29. Herda (Tomíček, Kačírek), 38. Tomíček, 43. Pavlů (Herda, Tomíček), 52. Šesták (Maďar, Peřina), 59. Herda. Rozhodčí: Michal Kaňkovský — David Ječný, Jakub Serbus. Diváci: 83.