HC Vlci opět doma bodoval

Jablonec n. N. - Jablonečtí hokejisté po zodpovědném výkonu porazili HC Řisuty 5:2 (1:0, 2:0, 2:2).

3.11.2008

Jablonečtí hokejisté po zodpovědném výkonu porazili HC Řisuty 5:2 (1:0, 2:0, 2:2). Na snímku Bříška.Foto: DENÍK/ Ota Bartovský

S nutným respektem nastupovali domácí Vlci proti soupeři sice ze spodní části tabulky, ale s vědomím, že v tomto týmu z okolí Kladna nastupují borci vychovaní v této kolébce hokeje, či i v jejich dresu absolvovali pár zápasů. Od prvního hvizdu se hrálo na obou stranách pozorně v obraně, ale hosté se brzy dostali na trestnou lavici a dokonce ve dvou.

V době, kdy Vlci končili přesilovku pět na tři a vracel se hostující bek na led, proměnil dorážku v úvodní gól Bříška 1:0. V první třetině se poměrně dost vylučovalo, ale žádnému ze soupeřů se gólově prosadit nepovedlo, i když šance byly na obou stranách. Ve druhé třetině pokračovalo čekání na chybu soupeře a přišla na straně hostujícího týmu.

Po kombinaci Pabišky s Ulrychem se ocitl v šanci nováček v dresu Vlků Šejnoha a nezaváhal 2:0. Krátce poté získali domácí třígólové vedení zásluhou střelecky laděného Bříšky, který využil přihrávku Ulrycha – 3:0. Do závěrečné třetiny nastoupili Vlci se snahou soupeře nepřipustit ke zvratu, ale hosté šanci dostali. Při vyloučení Prachaře hosté využili přesilovku a snížili ze skrumáže a stav byl 3:1.

Domácí však nenechali nic náhodě, když dvě minuty po inkasování našel před brankou Prachař Stehna, který s pukem zamíchal a nedal brankáři šanci 4:1. Hosté již zřejmě poznali, že jsou bez šance, a tak se hrál hokej nahoru – dolů, ale Vlci ještě jednou udeřili – Bacovský 5:1.

V samotném závěru hráli domácí přesilovku, Beránek neudržel puk ve třetině soupeře, následně se hnali hosté do zakončení, nejdříve trefili tyčku skvělého Kousala v brance Vlků a vzápětí snížili na konečných 5:2. „Zápas jsme zvládli velmi dobře, kluci bojovali a hra se lepší. Potěšil nás větší zájem diváků, kteří opět nacházejí cestu na zimní stadion,“ konstatoval po úspěšném boji prezident hokejových Vlků Petr Cinibulk.

Branky a asistence: 4. Bříška (Ulrych, Černý), 37. Šejnoha (Pabiška, Chládek), 39. Bříška (Ulrych), 48. Stehno (Prachař), 53. Bacovský (Pabiška) – 6. Suchý (Kregl, Mádl), 58. Pešek (Scherzl). Vyloučení: 8:11. Diváků: 350. HC Vlci: Kousal – Beránek, Duda, Černý, Ulrych, Chládek, Ton, Klouček, Macháček – Měrtl, Prachař, Stehno – Drak, Bříška, Kapička – Pabiška, Šejnoha, Bacovský – Zeman, Skalický, Protivný.

Občané v Jilemnici řekli projektu koupaliště jednoznačně NE

Jilemnice - Nové koupaliště v Jilemnici za 76 milionů korun včetně DPH s nerezovou vanou nebude. Výsledky místního referenda, které se konaly v době sněmovních voleb, byly jednoznačné.

EXKLUZIVNĚ / AKTUALIZUJEME

Velký kulturní přehled z Jablonecka a Semilska na celý týden

Jablonecko a Semilsko - Jaký bude následující týden a další víkend? Tady je naše tradiční nabídka akcí na několik dní dopředu. Pořádáte sportovní, kulturní, společenskou akci? Napište nám text na email jablonecky@denik.cz, do přehledu zařadíme (plakáty neposílejte).

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřou dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech budou moci plnoletí občané ČR opět volit své zástupce v Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.

Na Proseči se hraje o 15 000 dolarů, jablonecké čeká postup do extraligy

Jablonec n. N. – V pondělí 23. října startuje na prosečských tenisových kurtech první halový turnaj zimního seriálu Českého tenisového svazu, Czech Indoor Futures.