„Kuba Vrána je talentovaný hráč, který v letošní sezoně odehrál většinu času na farmě, nepřišel ale v takové formě, jakou bychom si představovali. U Radima Zohorny je to obdobné, forma není ideální a času na sehrání je málo. Tomášovi Noskovi jsem důvody svého rozhodnutí řekl, ale nechám si je pro sebe," uvedl trenér Rulík na tiskové konferenci.

Realizační tým naproti tomu zařadil do nominace pro MS taky útočníka Toronta Maple Leafs Davida Kämpfa, který vypadl se svým týmem z play-off NHL v sedmém zápase série s Bostonem v noci na neděli. „Měl by se k týmu připojit ve čtvrtek, kontaktoval jsem ho hned po zápase. Volali jsme si v půl druhé ráno jeho času. Nějaké šrámy tam jsou, ale dalo by se říct, že je fit a má zájem přijet. Ještě čekáme na zelenou od klubu," podotknul generální manažer reprezentace Petr Nedvěd.

Bojovnost a srdce

Realizační tým si nechává volné místo na soupisce pro případné posily po druhém kole play-off NHL, které startuje v noci na pondělí. „Samozřejmě si dáme nějaký prostor na to, abychom to s trenéry probrali. Určitě si nějaké místo necháme, páruje se to v play-off NHL tak, že by mohl ještě někdo přiletět," uvedl Nedvěd. „Až se připojí David Kämpf, tak ve čtvrtek oznámíme, kterých dvaadvacet hráčů plus tři brankáře napíšeme na soupisku, a kolik z nich se objeví v prvním utkání proti Finsku," doplnil Rulík.

Ze hry ještě úplně není ani angažování obránce Davida Jiříčka, který ale stále nastupuje v play-off AHL. „Mluvil jsem s jeho generálním manažerem, ale nechtějí Davida pustit během play-off. Jestliže vypadnou, šance bude," poznamenal Nedvěd.

Podle trenéra Rulíka rozhodla o výběru nominovaných konzistentnost v celé sezoně, na soupisce má osm hráčů z NHL, z toho tři brankáře. „V současné době máme v zámoří čím dál míň hráčů v prvních dvou lajnách, převažují hráči z Evropy. Měli bychom se proto prezentovat jednoznačně srdcem a obětavostí a na domácím mistrovství udělat pro úspěch maximum," dodal Rulík.

Česká reprezentace zahájí domácí šampionát v Praze pátečním duelem proti Finsku.