Na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou se ve čtvrtek večer utkali Vlci s Kutnou Horou, letos v přípravě už podruhé. Jablonečtí hokejisté dokázali vyhrát 4:1 a do branky nastoupil i Erik Štěrba.

Vlci Jablonec – Sršni K. Hora
4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Kutnohorští chtěli Vlkům oplatit porážku z vlastního ledu. A tak zápas začal v poměrně svižném tempu, které ale udávali hlavně domácí borci a hostující brankář Kalousek se měl co ohánět, aby udržel čisté konto svého celku.

To se mu dařilo až do začátku 9. minuty, kdy ujel po pravé straně Tondr, nacentroval před branku a najíždějící Kapička dokázal brankářem tečovaný puk trefit baseballově ve vzduchu po vzoru svého bratra Honzy a otevřít skóre.

Ani soupeř nechtěl zůstat pozadu, jeho příležitosti ale končily u pozorného a jistého Hanouska. Stejně tak se ale vedlo i domácím útočníkům, kteří přes jasnou střeleckou převahu recept na gólmana Sršňů do konce první třetiny nenašli.

Co se nepodařilo v první části, podařilo se v úvodu té druhé, když ve 23. minutě se štěstím zvyšoval na 2:0 z velkého úhlu Peřina, jehož tečované nahození si hostující brankář srazil ramenem do vlastní sítě.

A přestože střelecká aktivita na domácích hokejkách v této části hry již nebyla taková jako v té první, další změna stavu na sebe nenechala dlouho čekat. Došlo k tomu dokonce při vlastním oslabení, když ve 29. minutě unikla dvojice Měrtl – Stehno a druhý jmenovaný s pomocí teče betonu brankáře Sršňů poslal kotouč za jeho záda – 3:0.

Na obranu brankáře hostí ale nutno podotknout, že se snažil co nejrychleji přesunout po nahrávce Měrtla a Stehnova střela jej zastihla uprostřed pohybu.

V polovině zápasu střídal trenér Svatoš brankáře a domácí fanoušci tak dostali poprvé šanci spatřit v akci novou posilu v brance Vlků Erika Štěrbu. A jeho spoluhráči mu premiéru na domácím ledě nijak neusnadnili.

V oslabení tak dlouho otáleli s vyhozením kotouče, až z toho vznikl pořádný závar, Štěrba v něm přišel o hokejku a na opakovanou střelu již neměl šanci reagovat – 3:1.

Hosté tak snížili na rozdíl dvou branek, a protože střelci na domácí straně již neměli „nabito ostrými“, stav se do přestávky nezměnil.
Změnil se ale téměř bezprostředně po zahájení posledního dějství – v přesilové hře byl na konci přesilovkové kombinace Měrtl a zvýšil na 4:1.

Poté začali domácí fandové volat po „bůru“ v síti hostí, ale přes mnohé šance se stav již neměnil, když střeleckou smůlu na hokejce měl hlavně Michal Kapička.

Ten se také pět minut před koncem postaral o vzrušení, když se v roli mstitele za faul na Kadeřábka pustil do bitky, ve které byl sice úspěšný, porozumění u rozhodčích ale nenašel, a tak musel společně se svým soupeřem předčasně pod sprchy.

Tam po chvíli kráčel i Beránek, když obloučkem podávaný puk čárovému rozhodčímu si hlavní vysvětlil jako nastřelení rozhodčího a k překvapení všech Beránka vyloučil.

Poté se již zápas pouze dohrával, a protože ani kutnohorští střelci nenašli recept na překonání výborně chytajícího Štěrby, zůstalo již skóre zápasu nezměněno .

V domácím dresu se líbil hlavně velmi agilní a dobře bruslící Tondr, jeho průniky a přesné nahrávky však Kapička s Kadeřábkem nedokázali zužitkovat a přetavit v branky v síti soupeře.

V dobré formě se představili také oba domácí brankáři, zvláště Štěrba měl v závěru díky „volnější“ obraně hodně práce (15 zásahů ve 3. třetině). Ani ostatní hráči ale nezklamali, i když je ještě čeká do začátku soutěže hodně práce.

Branky: 9. Kapička (Tondr), 24. Peřina, 30. Stehno (Měrtl), 41. Měrtl (Peřina) – 33. Muras (Hemský). Vyloučení: 6:6, navíc: Kapička (J) a Procházka (KH) 5 min. + do konce, Beránek (J) a Fejgl (KH) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 100.
Jablonec: Hanousek (30. Štěrba) – Beránek, Duda, Pulec, Petrmichl, Abrahám, Zeman, Příkazský – Měrtl, Brokeš, Stehno – Tondr, Kapička, Kadeřábek – Peřina, Slaba, Kotrč – Lemfeld, Rydiš. Trenér Ivo Svatoš. Kutná Hora: Kalousek – Kořínek, Rejzek, Procházka, Šlejtr, Janata, Fejgl – Hemský, Muras, Křišťan – Pelán, Adamec, Prachař – Tvrdík, Uhlíř, Chvalovský (21. Baláž). (Linhart, Křížek) Trenér Karel Dvořák.