Úvod zápasu byl pro domácí jako z říše snů – neuběhlo ještě ani půl minuty a po Beránkově nahrávce prostřelil hostujícího brankáře Ježe z levého kruhu Stehno.

A raketový nástup pokračoval, hosté se ocitli pod tlakem, který vyvrcholil brankou z hole Jiřího Peřiny, kterému přistrčil kotouč po buly Brokeš a Peřina z velkého úhlu mířil nad rameno strážce klatovské branky.

Jenže v euforii z dvoubrankového vedení zapomínali Vlci na důslednou obranu a trest na sebe nenechal dlouho čekat – v polovině šesté minuty snižoval nekrytý Pavlis, když se po rychlé rozehrávce nestihl domácí brankář Štěrba přesunout a vykrýt prostor u levé tyče.

Obě strany v tu chvíli předváděly útočný hokej, připomínající chvílemi mládežnický hokej, v němž se více útočí a málo brání. A přišly i změny skóre. Nejprve se radovali domácí – Kapička vybruslil zpoza branky a ranou z podobné pozice jako Stehno prostřelil vše před sebou 3:1.

Závěr třetiny ale patřil hostům, kteří se rozhodně nevzdávali a důrazem před brankou neustále hrozili. A jablonečtí beci jim k tomu nechávali dost prostoru, čehož využil v 16. minutě Špindler a snížil opět na rozdíl jedné branky.

A tentýž hráč v poslední minutě první třetiny v přesilové hře vyrovnal na 3:3.

Po trochu divoké první třetině pokračoval v té druhé urputný boj, který i přes šance na obou stranách zůstával dlouho vyrovnán.

Rozhodující zlom celého zápasu přinesla 35. minuta. V ní seděli na trestné lavici dva hostující hráči a Vlci, přestože se jim zpočátku dvojnásobná přesilovka nedařila, dokázali Kadeřábkem z bezprostřední blízkosti zvýšit na 4:3.

A ve chvíli, kdy na led naskočil i druhý vyloučený hráč Klatov, přišla asi nejhezčí akce domácích. Po rychlé kombinaci celé „trojky“ byl na konci střelec Šesták a bylo to 5:3.

Opětovné vedení o dva góly ale domácí borce příliš neuklidnilo, naopak, byli to Klatovští, kteří začali přebírat otěže zápasu.

Poslední třetina pak byla bojem o udržení výsledku ze strany Vlků a soubojem hostujících střelců s vynikajícím Štěrbou v jablonecké svatyni.

Klatovy si vytvořily převahu, těžily i z častého vylučování domácích (šest vyloučených v poslední třetině) a jablonecký gólman se ocitl v ohni střel.

I Vlci měli šance, když vyráželi do rychlých výpadů. V té největší se ocitl dvě minuty před koncem Tomáš Měrtl, jeho střela ale našla pouze připravenou Ježovu lapačku.

Poslední čtyři minuty zápasu odehráli domácí v oslabení, hosté sáhli i ke hře bez brankáře, v hektickém závěru se však skóre již neměnilo, a tak zůstaly všechny body na domácí půdě.

Po dvou velmi těžkých zápasech mají domácí hokejisté pět bodů, což možná nečekali ani největší optimisté, a dá se říci, že jim vstup do soutěže vyšel na výbornou.

Ve hře je však stále hodně co zlepšovat, hlavně v obranné fázi a i v důrazu před soupeřovou brankou. Tým ale zdobí bojovnost a chuť hráčů porvat se o výsledek, což je hodně cenná deviza.

HC Jablonec – SHC Klatovy
5:3 (3:3, 2:0, 0:0)


Branky a asistence: 1. Stehno (Beránek), 5. Peřina (Brokeš), 12. Kapička (Tondr), 35. Kadeřábek (Kapička), 36. Šesták (Měrtl, Beránek) – 6. Pavlis (Špaček), 16. Špindler (Kašpar), 20. Špindler (Steiner).

Sestava Jablonce: Štěrba – Duda, Beránek, Petrmichl, Pulec, Abraham, Vozka – Měrtl, Šesták, Stehno – Tondr, Kapička, Kadeřábek, – Zeman (21. Lemfeld), Brokeš (21. Rudiš), Peřina. Trenér: Ivo Svatoš.

Sestava Klatov: Jež – Fiala, Zeman, Špilek, Pouska, Plánička, Kašpar, Černý, Tureček, Trojan, Kajer, Rousal, Vondryska, Špaček, Steiner, Špindler, Babka, Švík, Kochan, Pavlis, Čuban. Trenér: Radek Mužík.

Vyloučení: 11:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Luczków – Daněk, Hanzák.
Diváci: 200.

JOSEF BŘEZINA