Záměr prezidenta klubu HC Vlci Jablonec Petra Cinibulka je zapojit hlavně mladé do dvaadvaceti let. Podmínky druhé ligy říkají, že v každém zápase musí nastoupit tři takoví hráči. O místa v základní sestavě mají všichni ještě příležitost bojovat. Aby se mohl zase v Jablonci rozjet provoz zimního stadionu a všech hokejových týmů naplno, bylo třeba také připravit halu k provozu. „Protože se u nás koná v těchto dnech hokejová škola pro mládež a začaly tréninky áčka, potřebovali jsme už mít k dispozici kvalitní led. A to se podařilo díky pomoci města a Sportu s.r.o., pod které zimní stadion spadá. Trochu nás trápí jen to, že nemáme zatím na stadionu, v šatnách teplo. Špatně pak schnou dresy nejen áčka, ale i dětských týmů. Není to teď ale jen problém stadionu, ale i dalších částí města. Máme slíbené, že od prvního září se topit bude," uvedl k provozu zimního stadionu Petr Cinibulk.

A na co se mohou těšit fanoušci druholigového týmu, který bude opět bojovat o postup do první hokejové ligy? „Brankář Stejskal u nás do nové sezóny zůstává. Máme nějaké odchody a příchody, které oznámím, až budou jisté. Musíme si hlavně uvědomit, že hráči druhé ligy jsou amatéři, trénují a hrají při zaměstnání, což je velmi náročné. Také trenéři a funkcionáři jsou dobrovolníci a hokej všem v jejich životě zabírá spoustu času," řekl Cinibulk.

BEZ MĚSTA LIGA NEBUDE

Upozornil, že se může za několik let stát, že se hokej v Jablonci zaměří jen na mládež. „Kdyby nebylo města a Sportu s.r.o., vím jistě, že by v Jablonci chlapský hokej už nebyl. Je potřeba na to koukat i s výhledem do budoucna," vylíčil náročnost druhé ligy Petr Cinibulk. Připomněl, že hráči si na zápasy berou volno ze zaměstnání, najezdí stovky kilometrů, po nočních návratech ráno musí zamířit opět do práce a odpoledne zase na led. Jen v dopravě projezdili Vlci šest set padesát tisíc. Padesáti tisíci jim přispělo město. A hokejky přišly na čtyři sta padesát tisíc. Sponzory má hokej hlavně mezi kamarády a přáteli. Ve městě sportu se taková pomoc hledá těžko. Požadavků přibývá.

PŘIŠLY JICH ČTYŘI TISÍCE

A jakou dostali hráči za své výkony, které zatím Jablonec v hokeji nepamatuje, odměnu? „Největším bonusem bylo utkání v Táboře a ve Frýdku Místku. Na každé přišly přes čtyři tisíce diváků. Kluci hráli při nádherné atmosféře, oba zápasy si užili se vším všudy, včetně servisu," uvedl Petr Cinibulk.