„Již během dne jsem měli potíže, z motoru vytékal olej a tak budeme mít celou noc co dělat,“ zdůvodnil potíže ještě v sobotu jeden z ledařů Reiner Bartůněk. (V neděli dopoledne již rolba fungovala – pozn. redakce).

Hlavní rozhodčí Stolín tak musel po naplnění hodinového limitu na opravu zápas ukončit a o osudu rozhodne STK Českého hokejového svazu. „Nebyla odehrána polovina zápasu, a tak je předpoklad, že se bude zápas opakovat. Divákům se omlouváme a rozhodli jsme, že na nový zápas budou mít všichni diváci vstup zdarma, o termínu budeme včas informovat,“ sdělil prezident Vlků Petr Cinibulk.

Samotný zápas první třetinou nezačal pro domácí vůbec dobře. Neurovnaný hokej probíhal celých úvodních dvacet minut a hosté byli při zakončování šancí šťastnější a po patnácti minutách vedli o dvě branky. Vlci si nedůraznou hrou téměř žádné šance nevytvořili a tak za zmínku stojí jen situace, kdy po pravé straně ujížděl sám na branku domácí útočník Stehno. Brankář Zikmund vyjel, zepředu skosil holí soupeře, ale penalta se nekonala. Nebyl to faul zezadu a tak následovat trest jen na dvě minuty, toť dle pravidel. Přesilovka, jako i ty předcházející, nic nepřinesla. Jaký by byl další vývoj zápasu to se již nedozvíme.

Sestava Vlků: Kysilka (Bouška) – Pohl, Drábek, Petrmichl, Knesl, Müller, Duda, Dostál, Antal – Tondr, Liška, Kotrba – Měrtl, Mrňa, Stehno – Chamrád, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Bílek, Brokeš, Výrut.