Přibližně v polovině soutěže ligy staršího dorostu končí základní část a první čtyři týmy ze tří desetičlenných skupin postupují do finálové skupiny.

Budou jezdit daleko

V letošním ročníku se podařilo dorostencům HC Vlci dostat se až do těchto bojů, ve kterých je čeká dalších dvacet velmi kvalitních a zajímavých utkání. Jablonečtí byli nalosovaní do Moravské skupiny, a tak je čekají nejen daleké výlety po republice, ale především neznámí a hlavně kvalitní soupeři. Ve skupině, v níž šest klubů, se jablonečtí dorostenci vypraví až do Přerova, Šumperka, Třebíče, Brna, a Kolína.

Vyrazili na Moravu

Tato nadstavba se hraje na čtyři kola a vítěz postupuje do nejvyšší soutěže, do extraligy staršího dorostu. O tom, že zápasy budou opravdu velmi kvalitní, se dorostenci již přesvědčili. K prvnímu utkání zavítali Jablonečtí do Přerova, který se netají ambicemi na postup. Přerov si s hokejisty ze severu Čech hravě poradil a nadělil jim nehezký výsledek 7:2. Naopak v dalším zápase si Vlci na domácím ledě poradili s Třebíčí 4:1. „Oba duely budou pro hráče zajisté obrovskou zkušeností, kterou v dalších hokejových letech mohou zúročit," slibuje si od finálové skupiny Jindra Zeman, jeden z trenérů.

Rozhodl začátek

„Do Přerova jsme cestovali čtyři hodiny a na stadion dorazili hodinu před zápasem. Neměli jsme moc času se aklimatizovat. O výsledku rozhodla první třetina, kdy na nás, jak se říká, domácí vlítli," popsal úvod prvního zápasu ve finálové skupině další trenér dorostenců, Jiří Kubsch. Ve druhé třetině se hosté chytli a chvílemi byli lepší jak Přerovští. Ti ale dokázali, že jsou adeptem na postup do baráže a na to, aby se utkali v závěru soutěže o extraligu. „V jejich týmu nastoupili i starší hráči, mají to právě postavené na starších ročnících. Přerov je favoritem nadstavbové skupiny s šancí na postup," uvažoval Jiří Kubsch.

Doma byli lepší

A v nedělním víkendovém utkání hostili Jablonečtí doma tým Třebíče. Utkání vyhráli Vlci 4:1 a zlepšili si tak chuť i náladu po duelu s Přerovem. Trenér Kubsch zhodnotil zápas slovy: „Podali jsme dobrý výkon, diváci viděli oboustranně hezký hokej. My jsme byli o trochu lepší. Po předchozím nášupu se kluci přesvědčili, že hrát se dá s každým. Máme radost, že jsme to druhém utkání zvládli."

Teď jedou do Brna

V pátek jedou mladí Vlci k dalšímu zápasu až do Brna. V neděli pak doma přivítají tým Kolína. Potom bude mít soutěž přestávku. „Máme domluvené předehrávky dvou zápasů, takže ještě o předvánočním víkendu budeme hrát se Šumperkem. Zůstáváme tam na celý víkend. To cestování příjemné není a rozlosování nás trochu zarazilo. Nečekali jsme, že nás dají do Moravské skupiny. Chtěli jsme ale hrát ve finálové skupině a jsme v ní. To je hlavní," zdůraznil Jiří Kubsch. A nikdo určitě není nadšený, když musí musí absolvovat takové dálky, než dojede k soupeři.

Víkend v autobuse

Dorostence čeká náročná cesta finálovou skupinou. Zatím najeli přes šest set kilometrů. Trenér Kubsch strávil za víkend dvanáct hodin v autobuse. I takový je hokej. Ale za body to cestování stojí.