Západní skupina tak byla nalosována pouze v počtu sedmnácti účastníků. Ani to však nemusí být konečné číslo, o koupi prvoligové licence totiž usilovně jedná Kolín. Ředitel soutěže Vladimír Schiefner tak v posledních dnech asi nemá lehké spaní.Dlouho se hledal osmnáctý účastník západní skupiny. Když už se zdálo, že se nenajde, ozvala se Chotěboř. Ano, ten tým, který v uplynulé sezoně získal v základní skupině pouhých čtrnáct bodů a nezvládl ani následné kvalifikační boje s podkrkonošským Vrchlabím. Prezident klubu Luboš Adamec jasně avizoval, že sehnal pro druholigovou sezonu sponzory a podal přihlášku do soutěže. Jenže na svaz nedorazilo povinné startovné.

„Klub jej měl uhradit do středy a pan Adamec nám tvrdil, že částka byla v úterý odeslána. Jenže se tak ani do pátku nestalo. Asi si z nás jen dělali srandu," vysvětluje rozhořčeně řídící pracovník druhé ligy Vladimír Schiefner. „Myslím si, že jsem toho pro ně udělal hodně, ale takové jednání se hodí spíše do politiky, ještě se tím budeme určitě zabývat," následně zdůrazňuje.

„Byli jsme dohodnuti se sponzorem, že startovné včas uhradí. Když jsem se od pana Schiefnera dozvěděl, že startovné nebylo stále uhrazeno, urgoval jsem to a opět mi byla úhrada přislíbena. Kdybych věděl, že to takto dopadne, řešil bych celou situaci jinak," říká zklamaný Adamec.