Utkání začalo oboustranně opatrně, a tak o osudu první části hry rozhodla výborně sehraná domácí přesilovka. Glos našel zpoza branky nekrytého Hájka, a ten mířil přesně. Jenže pak se domácí zatáhli do přílišné defenzivy. V první třetině je ještě držel ve hře brankář Krejbich, ale ve druhé části hry domácí inkasovali 4 (!) góly po vlastních chybách. V tu chvíli by na úspěch domácích vsadil málokdo…

Jenže do třetí části hry vstoupilo mužstvo svěřenců trenéra Borny s velkým odhodláním. Nejprve Glos vyzval zadovkou Hájka ke snížení. Hosté rychle zvýšili na 5:2 využitím vlastní přesilovky. Poté zahájil své galapředstavení Andreas Kubíny. Na jeho první gól v utkání soupeř odpověděl opět gólem. Jenže Andy se prosadil v krátkém sledu podruhé a potřetí! Jednou ve vlastním oslabení, když si posadil soupeřova obránce na zadek, další gól přidal po Glosově přiťuknutí přesnou ranou pod břevno.

A hostující hráči najednou nevěděli kam dřív skočit a uchylovali se k faulům. Vyrovnávací trefu zařídil kapitán Hájek využitím jablonecké přesilovky. Tentýž hráč mohl v samotném závěru strhnout výhru na stranu Vlků, ale i bez toho se diváci skvěle bavili výjimečným utkáním a bojovností všech domácích borců.

V kvalifikaci čekají jablonecké dorostence ještě dva zápasy s SK Černošice a jeden duel na stadionu v Trutnově proti HC Krkonoše. Pouze vítěz skupiny si zajistí postup do 1. ligy staršího dorostu.

Vlci Jablonec - HC Krkokonše 6:6 (1:0, 0:4, 5:2)

Branky: Kubíny 3, Hájek 3. Jablonec: Krejbich - Čejka, Košek, Novotný, Vodseďálek, Glos, Hájek, Kubíny, Nájemník, Švík, Sýkora, Véle, Myšák, Opočenský, Svárovský. Trenéři Borna, Pošík. (hgl)