Vlci Jablonec - HC Vlašim 4:2 (2:0. 1:0, 1:2)

Když ve 29. minutě zvyšoval domácí kapitán Glos na 3:0, málokdo z přítomných diváků pochyboval o výhře Vlků. Jablonec od první minuty hře dominoval. Trenéři Zeman s Kubschem tým dobře připravili na technické hráče soupeře a snažili se jeho hru rozbít včasným napadáním a rychlým přechodem do útočné třetiny. A tam se rodily šance. Nejprve svůj důraz na brankovišti zužitkoval Michal Hrubant a ve 14. minutě to bylo už 2:0. Dva metry za modrou napřáhl Andy Kubíny a vymetl i ty nejmenší pavoučky v horním růžku hostující branky.

Zatímco v první třetině se Vlašimští nedostali k nějakému nebezpečnému zakončení, od druhé části hry začali zaměstnávat Rytíři domácího gólmana Vícha mnohem častěji. Ten si však počínal velmi jistě a dal Vlkům možnost zvýšit svůj náskok. Šance zůstávaly dlouho nevyužité, Martin Glos proměnil až svou třetí vyloženou příležitost a zdálo se, že Vlci si mohou vítězství pohlídat.

Úvod poslední třetiny Vlkům nevyšel. Nezachytili zvýšené úsilí Vlašimi a po nedorozumění v obraně to bylo už jen o dvě branky. Tlak hostů, podpořený několika přesilovkami, narůstal a další branka v síti Vícha po schované střele hostujícího Pessra od modré čáry dala hostům šanci na úspěch. Závěr domácí borci zvládli dobře takticky. Odehráli ho v útočném pásmu a dvacet vteřin před koncem ve skrumáži před hostující brankou Roman Švík dorážkou pojistil výhru Vlků 4:2.

K postupu do 1. ligy stačí Vlkům i remíza ve Vlašimi. Pokud prohrají, o postupujícím se rozhodne v prodloužení. V horkém vlašimském kotli to nebude nic jednoduchého, ale všichni fanoušci v Jablonci věří, že na třetí pokus se kluci konečně do 1. ligy probojují.

Branky Jablonce: Hrubant, Kubíny, Glos, Švík. Sestava: Vích (Halamka) - Košek, Opočenský, Zejda, Tišev, Štoček, Hujer - Kubíny, Glos, Švík, Majstr, Novotný, Hrubant - Cadrik, Nájemník, Šimůnek Jiří - Kalina, Hájek. Trenéři: Zeman, Kubsch. Diváků: 215. (hgl)