Jablonečtí dorostenci odstartovali svoji soutěžní sezónu.

HC Krkonoše - HC Jablonec 4:7 (2:3,1:1,1:3)

Starším dorostencům začala další sezóna Ligy staršího dorostu. První utkání sehráli na ledě nepříjemného soupeře z Vrchlabí (HC Krkonoše). Mladým Vlkům vyšel náramně úvod utkání, když ve 2.minutě vstřelili vedoucí branku z hole Foerstera, kterému nezištně přihrával Filip Mizera. Domácí hráči z Krkonoš byli rychlou brankou zaskočení. Přesto v 7. minutě vyrovnali. Vlci šli ale opět do vedení po perfektně sehrané přesilovce. A další branka před koncem 1.třetiny z hole Krytináře určila stav po 1.třetině, 2:3. Úvod druhé třetiny zastihl obranu Vlků v nedbalkách a rázem bylo srovnáno na 3:3. Za chvíli šel ale soupeř, díky Mizerovi, opět do vedení.

Výhra je potěšila

Ve třetí třetině měli poslední slovo Vlci. Dvěma slepenými brankami odskočili na dvoubrankový rozdíl. Sedmá branka čtyři minuty před koncem z hole Jana Cadrika (David Rudolph) určila konečný stav, 4:7 pro mladé Vlky. Mladí Vlci podali týmový výkon a zaslouženě vyhráli, i když zcela bezchybné to nebylo. Vítězství v úvodním kole je vždy potěšující a povzbuzující do dalších bojů.

Sestava: Jiránek, Vích Habermann, Beran, Flek, Dlabola, Opočenský; Vlad. Hujer Rudolph, Cadrik, Benda, Tkáčik, Foerster, Mizera, Kvapil, Krytinář, Koula, Daněk.

Branky: Foerster Petr (Mizera), Rudolph David (Cadrik, Habermann), Krytinář Adam (Hujer), Tkáčik Jan, Rudolph David (Benda), Cadrik Jan (Rudolph). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:1

TJ HC Jablonec - HC Tábor 3:4 SN (0:0,3:2,0:1)

Jablonecký dorost sehrál také doma první utkání Ligy staršího dorostu s těžkým soupeřem. Mladí Vlci chtěli navázat na vítězné utkání ve Vrchlabí. Ale Kohouti z Tábora nikdy své peří nedávají lacino, a to se potvrdilo i v tomto utkání.

Kohouti hned vedli

V první třetině měli převahu, třetina skončila bez branek. Ve 24.minutě druhé třetiny už Kohouti vedli 0:2 a s mladými Vlky to začalo vypadat zle. Od větší pohromy je zachránila i tyčka Víchovy svatyně. Stav 0:3 by už byl kritický. Naštěstí se Vlci probudili a začali kousat. Ve 29.minutě, po skvělé individuální akci Kouly, skóroval Hochman, který snížil na 1: 2 z pohledu Vlků. Následující střídání vyšlo i prvnímu útoku a Benda po samostatné akci srovnal sta na 2:2.

Kohouti byli otřesení a toho dokonale využila třetí domácí formace. Po nezištné přihrávce Tkáčika skóroval opět Hochman a dal na 3:2 pro Vlky po 2.třetině. V posledním dějství ale hosté vyrovnali sedm minut před koncem utkání.

Rozhodly nájezdy

Vlci si ještě závěr utkání hodně zkomplikovali, když poslední čtyři minuty dohrávali v oslabení po dvou naprosto zbytečných faulech. Naštěstí nerozhodný stav vydržel až do konce základní hrací doby. O výsledku musely rozhodnout nájezdy. V těch byli nakonec šťastnější hostující Kohouti, kteří v 11. sérii rozhodli a brali bod navíc. V utkání na obou stranách vévodili brankáři, kteří byli výraznými oporami svých týmů.

Na jabloneckém ledě se hrál hodně rychlý a důrazný hokej, který se musel přítomným divákům líbit. A také mladí Vlci věří, že i na jejich zápasy si jablonečtí fanoušci hokeje najdou cestu.

Sestava: Vích, Jiránek Habermann, Beran, Flek, Dlabola, Opočenský; Vlad. Hujer Rudolph, Cadrik, Benda, Tkáčik, Foerster, Mizera, Kvapil, Hochman, Koula, Král. Branky: Hochman (Koula), Benda, Hochman (Tkáčik). Vyloučení: 9:7 Využití: 0:0.