Vlci – Řisuty 6:3 (0:0, 2:2, 4:1).
Druhý zápas prvního kola play – off s favoritem HC Řisuty přinesl na zimním stadionu v Jablonci výborný hokej a zaslouženou výhru Vlků. Vítěze základní části čekalo nemilé překvapení ve formě odhodlaného soupeře, který nechtěl prodat svoji kůži lacino. Diváci měli možnost vidět naprosto vyrovnané střetnutí s famózním závěrečným pětiminutovým finišem domácího týmu. V sérii hrané na tři vítězství tak zajistili Vlci pro své fanoušky i čtvrtý zápas v úterý v Jablonci. Od samého počátku domácí borci na zkušenější soupeře vlétli a dali najevo, že to hosté nebudou mít lehké s postupem do semifinále skupiny západ II. ligy. Řisutští Buldoci otupili ostří zubů jabloneckých Vlků jen v úvodních pěti minutách druhé třetiny, což se přeneslo i do přesilovky domácích, ve které Vlci inkasovali úvodní gól zápasu. Po třech minutách bylo zaslouženě srovnáno, když po ráně Knesla se poprvé zapsal Kadeřábek – tentokrát Jan. Pak se předvedl pan rozhodčí Stolín. Stál někde u mantinelu vpravo od branky hostů a v chumlu v brankovišti neviděl puk, tak zapískal. Kdyby stál tam kde má, na úrovni brankové čáry, tak by viděl, že puk je na čáře již minimálně pět vteřin a Tondr ho regulérně doklepl. Za dvacet vteřin otřesení domácí inkasovali. Jak rychle dostali gól, tak rychle Vlci vyrovnali opět z hole Honzy Kadeřábka. Třetí periodu ovládli zpočátku domácí, nepřestávali aktivně bruslit a zaslouženě se ujali vedení 3:2 Liškou, který využil první chyby brankáře Pospíšila. Hosté to však nezabalili a již podruhé ve vlastním oslabení skórovali na 3:3. Závěr pak byl pro Vlky z říše snů, během pěti minut přibalili Buldokům tři branky na cestu domů a chtějí-li hosté potvrdit roli favorita, musí do Jablonce přijet ještě v úterý 16. března. „Kromě úvodu druhé části jsme byli lepší, byl to zápas bratrů Kadeřábků, připojil se i Stehno, který v prvním souboji chyběl,“ hodnotil svěřence trenér Tomáš Hamara. „Jsem rád, že jsem dvěma góly odčinil svůj zkrat s Kláštercem a dokázali jsme si, že se dá hrát s každým soupeřem, a taky jsem rád, že jsme prodloužili sérii,“ řekl Deníku zkušený odchovanec klubu Daniel Stehno.

Řisuty – Vlci 3:5 (0:2, 2:0, 1:3).
První třetina utkání byla ve znamení aktivnější hry domácích hokejistů, kteří svoji snahu přetavili v úvodní gól hned ve čtvrté minutě hry. Poté byli Buldoci lepším celkem a podařilo se jim využít přesilovku a zvýšit náskok na 2:0. Vlkům se podařilo v závěru třetiny zvýšit aktivitu, ale střelecky se neprosadil ani J. Kadeřábek ve slibné šanci. Druhá třetina se Vlkům vydařila, lepší sice nebyli, ale prosadili se gólově, a to zásluhou Tomáše Kadeřábka, který nejdříve skóroval v přesilovce a podruhé využil chyby domácí obrany. To už hráli hosté bez vyloučeného Lišky, který dostal trest do konce utkání a nahradil ho junior Brokeš. Dokonalý obrat se Jablonečanům podařil v úvodu třetí části, když hned z první akce Jan Kadeřábek otočil stav na 3:2 pro Vlky. Nadějný stav však netrval dlouho, hned po vhazování se popáté v této sérii do listiny střelců zapsal řisutský Michal Bezouška. Na další obrat již se Vlci nezmohli, domácí využili větších zkušeností a dvěma brankami si zajistili druhou výhru ve čtvrtfinálové sérii, ale Vlci si potvrdili, že s vítězem skupiny mají šanci. Čtvrté utkání se hraje v úterý v Jablonci od 18 hodin. „Byli jsme vyrovnaným soupeřem, škoda, že rozhodčí odvedli v závěrečné třetině něco domácím, protože jsme hráli snad posledních pět minut ve třech,“ postěžoval si jablonecký trenér Tomáš Hamara.

Stav série Vlci – Řisuty 1:2
2. zápas: Vlci –Řisuty 6:3 (0:0, 2:2, 4:1). Branky: 30. J, Kadeřábek (Knesl), 37. J. Kadeřábek, 43. Liška (Kotrba), 55. Stehno (Mrňa, J. Kadeřábek), 56. T. Kadeřábek (Petrmichl, Chamrád), 60. Stehno (Měrtl) – 18. Hegenbart, 37. Kos (Bezouška), 46. Bezouška (Hudíček). Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Svoboda. Diváků: 250. Vlci: Blažíček – Drábek, Knesl, Petrmichl, Duda, Müller, Dostál – Tondr, Liška, Kotrba – Měrtl, Mrňa, Stehno – Chamrád, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek.
3. zápas: Řisuty – Vlci 3:5 (0:2, 2:0, 1:3). Branky: 4. Landa, 9. Scherzl (Hudíček), 41. Bezouška, 46. Landa, 54. Mádl ( Landa) – 23. T. Kadeřábek, 37. T. Kadeřábek, 41. J, Kadeřábek (Duda). Vlci: Blažíček – Drábek, Knesl, Petrmichl, Duda, Müller, Dostál – Tondr, Liška, Kotrba – Měrtl, Mrňa, Stehno – Chamrád, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Brokeš.