Na druhý konec republiky cestovali tentokrát jablonečtí hokejisté k dalšímu zápasu II. ligy. Jejich soupeř, Sokolov, neprožívá zrovna dobré období a Vlci tak byli v zápasu favoritem.

Zvláště, když Baník, zužovaný marodkou, nastoupil v notně okleštěné sestavě. Marodka ale trápí také hostující tým, takže i jeho sestava měla do ideálu hodně daleko. A obraz hry tomu všemu odpovídal. Domácí více bojovali, nehráli si na žádnou hokejovou krásu. Ale to ani v jejich počtu nešlo. Vlci se tomuto trendu přizpůsobili. I tak se na obou stranách rodily brankové příležitosti a oba brankáři ukazovali, že jsou oporou svých týmů. Přeci jen o něco vyšší herní kvalita byla na straně hostí a domácí Hruška na počátku 7. minuty kapituloval po střele Demela z hranice brankoviště.

MANTINELY NEVYDRŽELY

O chvíli později mohli své vedení Vlci navýšit. Frk ale v úniku na domácího gólmana nevyzrál. Pak se ještě blýskl hostující Stejskal, když vyrazil střelu Trapla. A přišlo přerušení hry pro technickou závadu mantinelů.

Rozhodčí tak poslal oba týmy do kabin a chybějící čas z první třetiny se následně dohrával v rámci druhé části. A v dohrávaném čase se trefil Havlas a poslal Vlky do dvoubrankového vedení. Šance se zrodily i u Baníku. Jenže jeho hráči nedokázali zužitkovat ani vyloženou „gólovku" po situaci dva na jednoho. A tak se radovali opět Vlci. A podruhé v utkání se prosadil Demel.

To již bylo jasné, že body v Sokolově nezůstanou. Do konce druhé třetiny se ale stav již nezměnil. Na branku si tak museli přítomní diváci počkat až do 51. minuty. Příliš radosti z ní ale neměli. Padla totiž do domácí svatyně.

HAVLAS DAL DRUHÝ GÓL

V oslabení pláchl domácí obraně Havlas. A také on slavil druhou trefu v zápase. Brankový účet pak uzavřel pět minut před koncem utkání v přesilové hře Peřina. Vlci si tak odvezli ze Sokolova tři body a gólman Stejskal cennou nulu.

Prezident HC Jablonec Petr Cinibulk zhodnotil zápas následovně: „Nebyl to žádný pěkný hokej. Přizpůsobili jsme se hře domácích a chvílemi nás musel podržet Stejskal. Na krásu hry se ale nikdo ptát nebude, důležité je dávat góly a bodovat. To se nám podařilo a s výsledkem jsme spokojeni."

Branky: 7. Demel (Bříška, Šulc), 17. Havlas (Peřina), 29. Demel (Pavlů, Nevyhoštěný), 51. Havlas (Pavlů), 55. Peřina (Bříška).

Třetiny: 0 : 2 , 0 : 1 , 0 : 2.

Vyloučení: 5 : 8. Využití: 0 : 2 V oslabení: 0 : 1.

Za Vlky hráli: Stejskal (Bouška) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Pulec - Šulc, Bříška (C), Brokeš, Nevyhoštěný, Havlas, Peřina, Mulač, Demel, Frk.