V týdnu přivezli Vlci tři body z ledu silného Žďáru a tento výsledek chtěli potvrdit také v domácím utkání proti Sokolovu. Baník v uplynulé sezóně hrál o postup, po ztrátě finanční podpory Sokolovské uhelné se ale jeho kádr změnil, a tak zatím zaostává za loňskými výsledky. Podcenit tento mladý tým se ale nevyplácí. To se ukázalo hned v úvodu utkání, kdy to byli hosté, kteří diktovali tempo. Jejich vysoké napadaní činilo domácím potíže. A tak to byl z dvojice mužů v masce Stejskal, který měl více práce. Jak se ale ukázalo, přesnější mušku si ovšem vzali na led Vlci.

Začali přesilovkou

Ti hráli na počátku 6. minuty přesilovou hru a ujali se v ní vedení. Do Čechurovy rány od modré vložil šikovně hokejku Demel a překonal hostujícího Feča. Střelecká aktivita zůstávala i nadále na hokejkách hostů, ovšem situace se zopakovala ve 12. minutě. To přišla opět přesilovka domácích a po rychlé kombinaci střela Peřiny z levé strany, po které se na ukazateli rozsvítil stav 2 : 0. Dvoubrankové vedení pak vydrželo dvě minuty a místo dvojky se na tabuli rozsvítila trojka. Pavlů proháčkoval hostující obranou a z pravého kruhu překonal strážce branky Baníku. Za stavu 3 : 0 se šlo do kabin a domácím bylo jasné, že hosté zdaleka zbraně nesloží a budou se snažit zvrátit vývoj utkání.

Šli tedy do druhé třetiny s odhodláním nepřipustit žádné drama. A mohli své vedení navýšit. Ve 23. minutě se ocitla v situaci tři na jednoho Bříškova formace, branku z toho ale nevytěžila. Změnu přinesla až dělovka Martina Tondra od modré čáry v čase 26,51. Teprve potom se dostali ke slovu hosté a Beránek snížil ve 32. minutě na 4 : 1. Na tuto branku ale Vlci odpověděli bleskovým zásahem. Trvalo to pouhých jedenáct vteřin od chvíle, co Jablonečtí inkasovali a dvojice Bříška Lukáš Tondr stála u další změny stavu.

Vedení si drželi dál

Po Bříškově ideální nahrávce pálil přesně Tondr a vrátil tak Vlkům čtyřbrankové vedení. Závěrečná část hry pak přinesla nejprve ještě Beránkův úspěšný střelecký pokus v přesilové hře a snížení na rozdíl tří branek. Vlci ale odpověděli brankou Mulače ve 49. minutě.Pak již do konce jen chtěli kontrolovat vývoj utkání. To se jim zas tak moc nedařilo

Po sérii vyloučení v poslední desetiminutovce se dostávali hosté do několika šancí. Stejskal však již kotouč za svá záda nepustil. Vlci tak zaslouženě získali tři body, i když jejich hra měla k ideálu poměrně daleko. Hraje se ale na branky, ne na krásu. A branek dali tentokrát jablonečtí borci dostatek. Prezident klubu Petr Cinibulk k utkání řekl: „I když soupeř přijel s posilami z Karlových Varů, byl to jednoznačný zápas, ve které od páté minuty bylo na ledě jen jedno mužstvo, a to byli naši Vlci. Chtěl bych poděkovat za podporu jabloneckým fanouškům, kterých chodí na hokej stále víc. A také díky tomu se určitě výsledky Vlků zlepšují."

Třetiny : 3 : 0, 2 : 1, 1 : 1

Branky: 6. Demel (Čechura, Nevyhoštěný), 12. Peřina (Demel), 14. Pavlů (Nevyhoštěný, Peřina), 27. Tondr M. (Mulač, Brokeš), 32. Tondr L. (Bříška), 49. Mulač (Tondr M., Brokeš) - 32. Beránek (Vrána), 41. Beránek (Vrána, Kuběna).

Vyloučení: 7 : 5, navíc Zikmund (Sokolov) osobní trest do konce. Využití: 2 : 1

Sestava Vlků: Stejskal - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Tondr M., Abraham, Pulec Šulc, Bříška, Tondr L. Nevyhoštěný, Demel, Peřina Mulač, Brokeš, Frk Žďárský, Homolka.