Jak jste spokojený s průběhem soutěže?

Spokojen jsem velmi, akorát teď se nám v posledním zápase trochu nedařilo. Sice teď jsme někde okolo šestého místa v tabulce, ale je to tam hodně bodově vyrovnané. Podle mého názoru bychom si zasloužili být tak kolem třetího místa.

Tým před sezonou posílil. Jak hodnotíte příchod Kapičky a Štěrby?

Tak myslím si, že speciálně tyhle dva jsou obrovským přínosem pro tým. Kapička samozřejmě v útočné fázi jako střelec a Erik Štěrba, myslím si, je velkou jistotou v bráně, což dokázal i v posledním zápase proti Klášterci. Měl hodně moc zákroků, a sice dva góly dostal, ale na domácím ledě se musí vstřelit více, než jedna branka. Každopádně zaslouží velkou pochvalu nejen za sobotní zápas.

Ovšem v kádru vynikají i ostatní hráči. Jak vidíte budoucnost týmu v takovém složení?

Mezi posily by se mohl třeba započítat také Kuba Šesták, který odvádí velký kus práce. Nejen na postu útočníka, ale je využíván také v obraně. Myslím si, že své místo si teď tak trochu hledá Šejnoha, který přišel zpátky z Hradce Králové. A své místo si stále ještě hledají mladí hráči, podle mě se manšaft poskládá a svou perspektivu má.

Michal Kapička se stále pohybuje na čele kanadského bodování celé druhé ligy. Po sobotním zápase měl na kontě třicet bodů za devatenáct gólů a jedenáct asistencí. Neprojevil o něj zájem klub z vyšší soutěže?

Já zatím o ničem nevím a prezident klubu nic neříkal. Přiznám se, že pro nás by byla obrovská ztráta, kdybychom o Michala přišli.

V příštím kole vás čeká venku Sokolov, který je vaším sousedem v tabulce.

Sokolov se v posledních zápasech pravděpodobně velmi zlepšil, protože začal dělat lepší výsledky. Měl také slabší chvilky, když prohrál několik zápasů.

První duel vyhrál Jablonec 9:3, myslíte, že zápas skončí podobně?

Doma jsme sice vyhráli dost přesvědčivě, ale v Sokolově, co si vzpomínám, tak nikdy nebyl jednoduchý zápas. A to jejich domácí prostředí hraje velkou roli, takže to bude pro nás hrozně těžké.

O sobotním zápase Vlků si můžete přečíst ZDE