Domácí lépe bruslili i kombinovali, co jim však scházelo byla přesná koncovka. Přestože tedy diváci viděli hned v úvodních minutách několik „tutovek“, na úvodní branku Jabloneckých však čekali až do 14. minuty, kdy skóre otevřel Pilek. Do konce první třetiny pak přidali domácí ještě jednu branku.

Za stavu 2:0 začínala druhá třetina a v ní pokračovalo střelecké trápení Jablonce. Většinu času se hrálo před brankou hostí, branku však v této třetině viděli fanoušci pouze jedinou.

Zdroj: Josef Březina

V poslední třetině se pak jabloneckým borcům přeci jen podařilo šance proměňovat, také díky tomu, že soupeř „nestíhal„ a kupil chyby před vlastním gólmanem. Domácí borci si tak nakonec vybojovali vysoké vítězství, nicméně pokud by měli více klidu v koncovce, zjednodušili hru před brankou soupeře a přesněji stříleli, mohla určitě na konci svítit na ukazateli „desítka„.

"První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme potřebovali. Šli jsme do vedení 2:0. Ve druhé třetině jsem byl ovšem velmi nespokojený. I když jsme měli asi čtyři přesilovky, soupeř nás rozhodil z tempa, a my jsme ji odehráli úplně tragicky. I když jsme ji vyhráli 1:0, úplně nás to vykolejilo. Někteří hráči si asi mysleli, že už to půjde samo. Něco jsme si k tomu pak v kabině řekli. A ve třetí jsme se zase vrátili k tomu hokeji, který jsme chtěli hrát. A přineslo to ovoce. Vyhráli jsme ji 4:0. Brankář Leško neměl tentokrát tolik zákroků, nebyl tak v permanenci, ale, když jsme potřebovali, tak nás podržel. Hráči si uvědomili, že musí pracovat celých šedesát minut. Dnešní druhá třetina by nás mohla stát, se silným soupeřem, zápas. Udělali jsme první krůček, ještě nás čekají další čtyři, je před námi ještě hodně práce. Minule jsme přivezli dva body z České Lípy. A teď jsme je doma potvrdili. Ale Varnsdorf hrál dnes nepříjemný hokej. Jejich gólman chytal dobře. Sice jsme vyhráli 7:0, ale herně to tak jednoznačné vítězství nebylo. Teď jedeme do Turnova. Každý bod pro nás je zlatý. Pak máme doma první tým v tabulce, Jičín. Jedeme zápas od zápasu. A už se připravujeme na Turnov. Mančaft za čtyřicet minut dnešní hry ale chválím," zhodnotil průběh utkání trenér Tomáš Měrtl.

TJ HC Jablonec : HC TS Varnsdorf 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Branky: 14. Pilek (Dědek, Daněk), 16. Švík (Tomka, Jakubec), 22. Klimov, 47. Jakubec (Švík, Klimov), 49. Duschka (Krytinář, Berka), 53. Jakubec (Švík, Jakubec), 54. Daněk (Kubíny, Dědek)