Domácí celek se chopil taktovky a po necelých sedmi minutách šel do vedení, když využil výhody přesilové hry (vyloučen byl Tondr) a z prostoru mezi kruhy propálil Nedvídka střelou nad vyrážečku Freiberg. Vlci se mnoho do koncovky nedostávali a pokud ano, naráželi na pozornou obranu v čele s brankářem Damaškem. A soupeř, který byl při chuti, udeřil ve dvanácté minutě podruhé – Mulač ztratil kotouč v souboji u mantinelu a před brankou nekrytý Hofmeister neměl problém přesně zakončit a zvýšit vedení Klášterce.

Na branku odpověděli hosté dělovkou Kadeřábka od modré čáry – bohužel jen do břevna domácí svatyně. Půl minuty před koncem první části hry se ocitl sám před brankářem Mulač, jeho bekhendovou střelu Damašek betonem vytěsnil a snahu domácích o rychlý kontr zastavil Zeman pouze za cenu faulu a vyloučení. Klášterec početní výhodu využil bleskově – po vyhraném vhazování pálil od pravého mantinelu Hofmeister a po teči některého z hráčů před Nedvídkem zapadl kotouč již po třetí do jablonecké sítě.

To bylo na brankáře hostí moc a od druhé třetiny přepustil své místo Bouškovi. Ten se ocitl v nelehké situaci, když na straně rozjetého domácího týmu byly ve druhé části hry hned čtyři početní výhody. Vlci ale již pozorněji bránili a Bouška předvedl několik výborných zákroků. S přibývajícím časem tak Vlci pomalu hru vyrovnávali, brankově se však prosadit nedokázali ani z trestného střílení po faulu na Tondra. Ten sice dostal Damaška na led, ale přehodit ležícího gólmana již nedokázal.

Branky se dočkali až v poslední dvacetiminutovce. Ve 43. minutě Kapička „motal" domácí beky, s kotoučem vybruslil zpoza soupeřovi svatyně až na modrou, odkud nahodil kotouč na branku, před kterou číhal Mulač a tečí dostal puk za Damaškova záda.

A svitla jiskřička naděje, které se hosté chopili a po chybě domácí obrany a po perfektně sehrané situaci dva na jednoho skóroval ve 48. minutě Kapička, když si před tím dvakrát vyměnili puk s Danem Stehnem. Radost hostí pak vypukla naplno o necelé dvě minuty později, když Kedrštovu vyraženou střelu vracel do domácí sítě Hájek.

Vidina zisku bodů ale Vlky zaslepila, zapomněli na obranu a domácí trestali – Freiberg projel za Bouškovu branku, vrátil kotouč zpět a nebráněný Hofmeister opakovanou střelou poslal domácí opět do vedení. A definitivní jistotu výhry dal domácím v 57. minutě Salač, když dokázal využít slabého důrazu hostující obrany a pod ležícím Bouškou propasíroval puk do sítě.

Z Klášterce tak odjeli Vlci bez bodu, přestože na něj sahali, poté, co vstali z mrtvých… Bohužel se ale nechali strhnout vidinou vítězství, zapomněli na zabezpečení obrany a hru alespoň na bod. A domácí zkušený celek každou nedůslednost v tomto utkání trestal.

HC Klášterec – Vlci Jablonec 5:3 (3:0, 0:0, 2:3)

Branky: 7. Freiberg (Hofmeister, Revay), 12. Hofmeister (Polanský), 20. Hofmeister (Polanský, Revay), 52. Hofmeister (Freiberg), 57. Salač (Heindl, Ptáčník) – 43. Mulač (Kapička), 48. Kapička (Stehno), 50. Hájek (Kedršť, Vašek). Jablonec: Nedvídek (20.Bouška) - Petrmichl, Kadeřábek, Lacek, Niko, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Vařecha (20.Vašek), Kapička, Stehno - Mulač, Kedršt, Hájek.