„Byli jsme rádi, že jsme mohli v Kolibě fandit. Sešli jsme se hned ráno v hojném počtu, kolem třiceti. A fandili jsme jako blázni, chvílemi jsme pořádně. Ale nějak nám to nevyšlo. Rusové byli lepší, i když šance jsme měli. Škoda, že jsme nevyužili přesilovky, mohli jsme dát branku. Závěr jsme sice lepší měli my, ale, bohužel. Nagano se teď už opakovat nebude,“ řekl za partu jabloneckých fanoušků, kteří na sídlišti Šumava prožívali u televize horké hokejové chvíle Jaroslav Rudolf.

Už ale plánoval za všechny, že bronz by určitě čeští hokejisté mohli udělat. Lepší by pro ně ale byl zápas s Němci než s Kanadou. „Mužstvo na bronz máme dobrý. Šance jsou, budeme fandit dál. I bronz je úspěch. V sobotu v jednu hodinu deset minut se tady zase sejdeme,“ potvrdil mluvčí fanoušků.

Fanoušci z Jablonce nad Nisou sledují 23. února zápas semifinále olympijského turnaje v Pchjongčchangu mezi týmy České republiky a Olympijských sportovců z Ruska.Zdroj: Deník / Zbranek Petr„Přišel jsem na poslední třetinu, zápas byl dobrý. Na konci je vždycky nějaké překvapení. Že to nevyšlo? To se nedá nic dělat. Třetí místo snad dají,“ přidal se další příznivec českých hokejistů Ondřej Drobník.

A jestli museli pánové obsluhu Koliby přemlouvat? „Máme otevřeno od deseti. Ale přemlouvat mě nemuseli, byl to vlastně můj nápad. V sobotu a v neděli máme od devíti hodin, takže se tady určitě sejdou i na zápas o třetí místo. Klukům jsem taky fandila, trochu zklamali. Třetí místo by ale mohli dát,“ věří Zuzana Sobotková.

Posledním fanouškem, který v Kolibě na jabloneckém sídlišti Šumava fandil byl Miroslav Fedák, „Zápas se mi nelíbil, protože jsme prohráli. Ale bojovali jsme, to ano. Bohužel, kvalita Rusů je lepší. My málo střílíme. Ale zase se tady v sobotu sejdeme a určitě jim budeme fandit dál. Ve třetí místo a bronzovou medaili věříme.“