S touhou potvrdit výhru na cizím ledě s Litoměřicemi a zvládnout úspěšně odvetu za podzimní porážku, to byl cíl Vlků ve středečním zápase s HC Děčín, což se jim podařilo a zvítězili 5:3 (1:0, 4:2, 0:1).

Aktivně vstoupili do zápasu domácí hokejisté, v jejichž dresu se již objevil kapitán Stehno, ale naopak scházel zraněný Měrtl. Zraněními zdecimovaný první útok domácích opět posílil Pabiška a při velmi dobré formě Tomáše Kadeřábka v posledních zápasech, to rozhodlo o vývoji prvních dvou třetin, a tím i celého zápasu.

Kvalitní výkon Vlků v první třetině potvrdil až v jejím samém závěru obránce Duda, který zajistil jednogólový náskok do druhé třetiny. Raketový nástup do druhé třetiny prakticky rozhodl utkání. Po pár vteřinách zužitkoval Kadeřábek Gajdovu přihrávku ze zvýšení náskoku, ten samý hráč proměnil ve čtvrté minutě třetiny přesilovku a v čase 27:41 už byl na ukazateli stav 4:0, když kombinaci první řady zakončil Pabiška.

Výstrahou, že mač nemusí být rozhodnut, byly dvě branky soupeře ve třiceti vteřinách, které Děčínští vstřelili po chybách a nedůslednosti domácích. Ještěže se do konce třetiny opět prosadil první útok a Pabiškou náskok pojistil.

Třetí část hry byla už jen dohrávka bez využití šancí, až na jedinou proměněnou Děčínem v poslední minutě zápasu, která již nic nezměnila na zasloužené výhře jabloneckých hokejistů.

„Za hru v prvních dvou třetinách mohu hráče jen pochválit, třetí byla už jen údržba. Jsme rádi za průběžné páté místo v tabulce, v sobotu jedeme na led prvního ambiciózního Tábora, který jsme doma porazili 2:0, uvidíme,“ spokojeně sdělil po zápase prezident klubu Petr Cinibulk.

Branky a asistence: 18. Duda, 21. Kadeřábek (Gajda), 24. Kadeřábek (Beránek), 28. Pabiška (Kadeřábek, Gajda), 39. Kapička (Černý) – 36. Štverák (Filipovský, O. Luka), 37. O. Luka (M. Luka), 60. Hříbal (Postl, Gregor). Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. Diváků: 420.
HC Vlci Jablonec: Hanousek – Beránek, Gajda, Černý, Ulrych, Chládek, Duda – Pabiška, Kadeřábek, Stehno – Bacovský, Bříška, Kapička – Drak, Brokeš, Skalický. Připraveni: Kysilka – Hataš – Špalek, Šejnoha, Zeman.