Tým do nové sezóny povede nový trenér, kterým je Tomáš Hamara, jenž na lavičce vystřídal Ivo Svatoše. „Nejdůležitější změnou je post trenéra, kterým je Tomáš Hamara. Hamara má zkušenosti z pražské Hvězdy. Má nejvyšší trenérskou licenci A a kromě působení u týmu dospělých bude i trenérem juniorů a šéftrenérem mládeže. Další posilou do vedení klubu je Petr Antal, zkušený funkcionář, který byl postaven do funkce sportovního ředitele klubu,“ sdělil dlouholetý prezident jabloneckého klubu Petr Cinibulk.

Systém II. ligy již po několikáté doznal změn. Tou podstatnou je znovurozdělení soutěže do tří skupin. Západ, střed a východ. „Skupina, do které patříme, tedy západ, byla v minulém týdnu ještě přelosována, protože se odhlásily Rokycany a má tedy deset účastníků. Bude se hrát čtyřkolově, tedy šestatřicet kol a pak má být play off, ale ještě není známo jakým způsobem se bude hrát,“ podivuje se nad jednáním svazu prezident.

Cíle Vlků jsou tradičně rozloženy na dvě části. Postup do play off a následnými vyřazovacími boji projít co nejdále. Tým jako každoročně doznal řady změn. „Činnosti zanechali obránci Beránek a Ulrych, odchovanec Brokeš bude hrát extraligu dorostu v Liberci, Kapička odešel do německého klubu Landsberg 2000. Klub opustili také Šejnoha, Černý, Prachař. Co se týče posil, dres Vlků obléknou staronoví hráči Svoboda a Petrmichl, kteří přišli z České Lípy), dále Vondrlík a J. Kadeřábek (oba Ml. Boleslav), mladý Peřina, jehož otec zde hrával. Z pražské Hvězdy přišli Bílek, Chamrád, Výrut a posilami jsou i hráči Sparty Škaloud, Antal a Knesl,“ provedl detailní výčet změn v kádru Vlků Cinibulk.

Vlci se dlouhá léta brání přívlastku farma HC Bílí Tygři a stále vystupují jako samostatný klub. „Nejsme farmou žádného oddílu, chceme spolupracovat se všemi oddíly regionu. Naším cílem je začleňovat do kádru dospělých kluky z juniorky, které si pro A tým bude připravovat trenér Hamara,“ pronesl nový sportovní ředitel klubu Petr Antal.

Kromě druholigového celku Vlků zahájí soutěže také juniorka v ligové soutěži, v žákovské lize nastoupí hráči 7. a 8. tříd a tým hráčů 5. a 6. třídy. „Dorost letos nemáme a mladší kluci budou mít svoji soutěž, “doplnil Antal.

Los HC Vlci II. ligy – skupina západ

1. kolo: sobota 12. 9. Vlci – Klatovy
2. kolo: sobota 19. 9. Vlci – Řisuty
3. kolo: středa 23. 9. Most – Vlci
4. kolo: sobota 26. 9. Vlci – Litoměřice
5. kolo: neděle 4. 10. Děčín – Vlci
6. kolo: středa 7. 10. Vlci – Roudnice nad Labem
7. kolo: sobota 10. 10. Sokolov – Vlci
8. kolo: středa 14. 10. Vlci – Česká Lípa
9. kolo: sobota 17. 10. Klášterec nad Ohří – Vlci
10. kolo: neděle 25. 10. Klatovy – Vlci
11. kolo: středa 28. 10. Řisuty – Vlci
12. kolo: středa 4. 11. Vlci – Most
13. kolo: neděle 8. 11. Litoměřice – Vlci
14. kolo: sobota 14. 11. Vlci – Děčín
15. kolo: úterý 17. 11. Roudnice nad Labem – Vlci
16. kolo: sobota 21. 11. Vlci – Sokolov
17. kolo: středa 25. 11. Česká Lípa – Vlci
18. kolo: sobota 28. 11. Vlci – Klášterec nad Ohří
Utkání na jabloneckém zimním stadionu budou začínat vždy v 18 hodin. Do Vánoc stihnou Vlci ještě třikrát doma odehrát zápasy z druhé poloviny soutěže: sobota 5. 12. Klatovy, sobota 12. 12. Řisuty, 19. 12. Litoměřice.