Na otázky Deníku odpovídal po včerejší tiskové konferenci v Praze, které se zúčastnili i zástupci dalších českých klubů v European Trophy, generální manažer libereckého klubu CTIBOR JECH.

Letos mají Tygři desátou sezonu v extralize. Je start v evropském turnaji jakýmsi bonusem a oslavou výročí?
Dá se to tak říct a rádi bysme to tak vzali. Protože tuhle sezonu si chceme užít a když se nám tato možnost otevřela, tak po krátké úvaze a krátkém přemýšlení jsme do toho vstoupili. I když víme, že to pro nás bude mít i určitý finanční nárůst pro rozpočet. Ale bude to konfrontace s kvalitními evropskými týmy a byla by velká škoda tuto příležitost nevyužít. Takže dá se říct, že to takový bonus je.

Jak se na to tvářili hráči, když se dozvěděli, že budete startovat v evropské soutěži?
Zatím jsme to hráčům neříkali, protože informace byly, nechci říkat v tajnosti, ale věci se dávaly dohromady po administrativní stránce a touto tiskovou konferencí jsou veškeré informace k dispozici. Takže hráči se to dozví až teď, neměli jsme ještě čas s nimi o tom mluvit. Ale s kým jsme tyto věci probírali, tak byli trenéři, abychom to dali do programu přípravy a aby to všechno zvládli. Protože i pro tým je to plno náročných a kvalitních zápasů, takže program je tomu trochu přizpůsobený.

Jak se na to trenéři tvářili?
Tak byli rádi. Každý rok jsme absolvovali zahraniční pobyty ve Švýcarsku a toto je další příležitost se poměřit s ostatními kluby v Evropě, třeba kluby ze Švédska, se kterými jsme nikdy nehráli. My jsme teď nováčci, takže jsme dostali dva české kluby na domácí zápas, ale věřím tomu, že se to bude rozvíjet tak, abychom se na domácím ledě potkali s dalšími kluby z evropských zemí. Takže se na to těšíme a trenéři to přijali, protože pro samotnou kvalitu hokejového týmu a jednotlivých hráčů má tato konfrontace velký význam.

V Liberci patří hokej mezi fanoušky k sportům číslo jedna. Jak si myslíte, že tuto soutěž přijmou fanoušci?
Tak já bych byl rád, aby to přijali a v létě aby si cestu na hokej našli. Nemyslím si, že nám ta první sezona hned naplní arénu, ale rozhodně do Liberce přivádíme kvalitní týmy a kvalitní soutěž. Už jen to, když se s námi diváci ztotožní, tak nám to bude dávat podporu, abychom v tomto pokračovali a v soutěži vystupovali aktivně.

Mohl byste říct, jaký máte v evropské soutěži cíl?
V tomhle je právě rozdíl od běžných přípravných utkání v sezoně. Ta se hrají trošku jinak a očekáváme, že hráči budou vystupovat tak, jak to bylo na zápasech ve Švýcarsku. Tam hráli s maximálním úsilím. Tady půjde taky o něco, cíl každého je dostat se do finále v Rakousku. Takže je o co hrát a doufáme, že hráči i trenéři v tom budou tu motivaci vidět.

Liberec se utká s českými, finskými a švédskými týmy. Kdo je podle vás favoritem skupiny?
Těžko odhadovat. Už jen pro to, že sílu jednotlivých klubů nemám. Víme, že to jsou týmy ze Švédska, Finska, máme tam tým z Německa a úroveň jednotlivých klubů je výborná. Rozhodně to jednoduché nebude a favorita bych nechtěl tipovat. Rádi bychom bojovali o nejvyšší příčky a do finále se rádi podívali, protože loni ten byl závěrečný turnaj a předpokládá se, že letos to nebude jiné. My zkusíme potrápit všechny kluby, se kterými budeme hrát.