HC Junior Mělník - HC Vlci Jablonec 3:6 (1:2 1:1 1:3)

Lépe začali domácí. Vlétli na Vlky přímo raketovým startem a v osmé minutě se hned ujali vedení 1:0. Při oslavě vstřeleného gólu bylo patrné, jak moc chtějí proti lídrovi tabulky uspět. K obratu zavelel kapitán vlčí smečky Jan Poljak, když střelou z otočky ve 12. minutě vyrovnal stav na 1:1. Neuběhla ani minuta, když zaúřadovala sehraná dvojice Litera (Daněk). Vlci tak šli do kabiny za stavu 1:2.

PAK SE DĚLY ALE VĚCI

Druhá třetina přinesla pro domácí naději s vyrovnávacím gólem. Ve 28. minutě vrátil Vlkům vedení Patrik Šíp po přihrávkách Poljaka a Šuráně. Po druhém dějství šli do kabin Vlci opět o jednu branku lehčeji než domácí Mělník.
Ve třetím dějství se děly věci. Vlci, díky dělovce Šuráně, v čase 43:52 šli do dvoubrankového vedení. Jablonečtí mladíci začali ukrajovat vteřinky do konce zápasu. Pět minut před koncem v přesilové hře soupeř ještě vykřesal naději na zvrat a snížil tak na rozdíl jediné branky.

V závěrečné minutě, při hře bez brankáře, uklidnil svůj tým Petr Benda, když uklidil kotouč do soupeřovy prázdné klece. Obrovskou radost v samotném závěru násobil brankář Vlků Jakub Hrstka, který opět při powerplay soupeře poslal kotouč přes celé hřiště do soupeřovy branky a završil tak skóre na konečných 3:6.

VLCI SI ZVYKLI RYCHLE

Trenér Vlků Jindra Zeman k zápasu řekl: „Bylo to nádherné utkání plné emocí a krásných akcí. V Mělníku mají velké hřiště, na kterém máme vždy problémy. Navíc tým soupeře je velmi vyspělý. Naše taktika vycházela právě s ohledem na rozměry kluziště. Chvíli nám trvalo, než jsme si na změnu zvykli. Jsem rád hlavně za své svěřence, že jsme utkání zvládli. Klobouk dolů před naším brankářem Kubou Hrstkou, který při závěrečné soupeřově hře bez gólmana nezazmatkoval a dokázal přes celé hřiště vsítit branku.“

Branky a nahrávky: 12 Poljak, 13 Litera (Daněk), 28 Šíp (Poljak, Šuráň), 44 Šuráň (Daněk), 60 Benda (Poljak), 60 Hrstka. Sestava: Hrstka, Vích – Šuráň, Málek, Mojžíšek, Pilek, Vlad, Havlíček – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk Litera, Benda, Hornická, Hlister, Kačo, Virág.