Vývoj zápasu však takovému kolapsu nenapovídal. Byli to sice hosté, kteří se ujali vedení po střele Filipa Bílka, ale domácí dokázali o dvě minuty později srovnat stav, když v oslabení ujela dvojice Tondr – Kapička a druhý jmenovaný využil ideální přihrávku, aby z první prostřelil gólmana Roudnice.

Poté se hrál vyrovnaný hokej a dobře bruslící hosté se před Hanouska dostávali jen sporadicky a toho využili domácí v 17. minutě. Uzdravený Měrtl perfektní příhrou našel Dudu, který neváhal vypálit a jeho dělovka skončil v sítí hostující branky. Jablonec tak šel do vedení 2:1.

Hned v úvodu druhé třetiny se domácí příznivci radovali potřetí. Brokeš vybojoval za brankou puk a jeho přihrávku před roudnickou svatyni zužitkoval střelou z blízka Peřina.

Mladý kádr Roudnice se však nevzdával a ve 27. minutě využil propadu domácí obrany Pavel Mrňa, v Jablonci dobře známý střelec, a nemýlil se. Od této chvíle se před Hanouska dostávali hosté častěji a především snadněji, než bylo zdrávo. Domácí gólman ale svůj tým podržel a ve 31. minutě opět úřadovala v oslabení dvojice Tondr – Kapička. Jejich akce měla stejný výsledek, jako situace z 8. minuty – 4:2.

Za tohoto stavu se šlo do kabin a přesto, že celek hostí působil nebezpečně, nic nenasvědčovalo tomu, že by měl Jablonec prohrát. Varováním však bylo, že hned šestkrát za druhou třetinu putovali Vlci na trestnou lavici. Petrmichl dokonce dostal desetiminutový osobní trest.

Pro to, co se dělo v posledním dějství, se těžko hledá racionální vysvětlení. Hned v úvodu dokázala Roudnice snížit Mrňou v oslabení, ale Kapička v téže minutě zkompletoval hattrick a opět posunul Vlky do výhodnějšího vedení. Jenže neuvěřitelná chyba a zaváhání v rozehrávce znamenalo snížení na rozdíl jedné branky.

Pak začal úřadovat rozhodčí Stolín. Poslal totiž Vlky do pětiminutového oslabení a Brokeš musel jít předčasně do kabin. Paradoxem však je, že Brokeš u souboje u mantinelu, za který se vylučovalo, vůbec nebyl.

Oslabení Vlci zvládli a Hanousek se musel hodně obracet, ale v 55. minutě byl na akci Roudnice, po další hrubce, krátký. Štěpán vyrovnal na 5:5. Pravá pohroma však přišla v 59. minutě, když vítězný gól vstřelil Mrňa. Situaci však předcházelo nesmyslné vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Ovšem nikdo neví, kde je sudí napočítali. Jablonci nepomohla ani závěrečná power play a všechny body putují do Roudnice. O klidný odjezd hostujícího autobusu se musela postarat přivolaná policie.

HC Vlci – HC Roudnice
5:6 (2:1, 2:1, 1:4)
Branky: 8. Kapička (Tondr), 17. Duda (Měrtl), 25. Peřina (Brokeš), 31. Kapička (Tondr, Petrmichl), 43. Kapička (Šesták) – 6. F. Bílek (Sailer), 27. Mrňa (Topič), 43. Mrňa (Topič), 55. Štěpán (Kotrba, Bílek F.), 59. Mrňa (Antončík). Vyloučení: 10:8 (navíc Brokeš 5 minut + OT do konce utkání, Petrmichl 10 minut – hostující Bílek F. 10 minut). Využití: 1:2, vy oslabení: 2:1. Diváků: 250.
Jablonec: Hanousek – Duda, Beránek, Šesták, Petrmichl, Pulec, Abraham – Měrtl, Šejnoha, Stehno – Tondr, Kapička, Kadeřábek – Zeman, Brokeš, Peřina.